Bárcsak sose találták volna fel az internetet?
Ilyen hozzászólás után legtöbbször törlöm a listából a kérdést, válaszra se méltatom. De, csak, a fogadni merek, mert én most megmondom a tutit az mindíg mosolyt csal az arcomra. Mások felett ítélkezni itt...
Szóval a lényeg, a második okos telefonomat használom, és mint az előző, úgy a mostani is vadi újan került hozzám, legfeljebb egy évvel korábbi model ként.
És, ha már válaszolok, akik most az internet előtt ülnek, mert van, azok sokkal többen vannak mintha csak tv lenne.
Te kezdted "megmondani a tutit" ilyen magvas gondolatokkal (sehol egy szerintem, vagy ilyesmi):
"Egy csomó bizományi működhetne, ami munkahelyet biztosítana, ezzel az adok-veszek csoportok letudva.
A zene és film "ipar" nem ontaná a sok szennyet, és megválogatnák, hogy mit adnak ki."
Megnyugtathatlak egyébként, hogy "szennyet" nem mostanában kezdtek kiadni, volt az szinte mindig, mert volt rá igény.
15
Az internet káros hatásaira próbál célozni a kérdező.
A tábortűz például egész közösségépítő lenne időnként.
Van egy tippem, hogy az emberek egy része már nem is tudná, hogyan kell viselkedni ott.
17
Nem fejtette ki részletesen a kérdést. Az emberek sokszor a rövid kérdést szeretik.
Elsősorban én inkább a szociális, emberek közötti hatását tartom rossznak.
Otthon ülnek az emberek és belelátnak mások tökéletes, szép életébe, ami nyilvánvalóan nem igaz. De ez szorongást vált ki belőlük.
A pszichológusok hosszan tudnák sorolni a közösségi médiák káros hatásait.
Egyszerűen biológiailag sem arra születtél, hogy betűkkel kommunikálj.
A mimika, a testtartás, a hanglejtés mind mind a kommunikáció része.
Ezek nélkül zajos a kommunikáció, ezért látsz ennyi vitatkozást és félreértést az online kommunikációban.
Ezért nem szabad számomra fontos emberekkel online megbeszélni vitás vagy fontos témákat. Még csak véletlenül sem.
Másrészt az internet előnye, hogy decentralizált és nehezen cenzúrázható. Ugyanez a hátránya is. Minden hozzá nem értő ember is kap egy hangos mikrofont, amibe kiabálhat. Illetve a kártékony (lásd mindenféle propaganda) tartalmak is életre kelnek és nehezen távolíthatóak el.
Összességében jó dolog az internet, de az emberiségnek szociálisan alkalmazkodni kell hozzá nap mint nap és ezt sokat nem tanulták meg, vagy öntudatlanul csapdába esnek.
Igen, biztos van a Föld 7 milliárd lakója közül olyan, aki még erre gondol.
Én személy szerint a legkevésbé sem. Ki is fejtem, hogy miért, és hogy mit köszönhetek/köszönhetünk az internetnek.
Rendelkezésre áll az emberiség eddigi legnagyobb tudásbázisa. Olyan információk, amiket 30-40 éve csak könyvtárközi kölcsönzéssel, és több hetes várakozással lehetett megszerezni, most 5 perc alatt elérhetők. Rengeteg dolgot meg lehet így tanulni, olyasmiket is, amikre régebben esélyed sem lett volna.
Általános/középrdekű információkra is pillanatok alatt rá lehet keresni. Hogy mást ne mondjak: egy perc alatt ki tudom deríteni, hogy pl. hogyan tudok Pécsről Debrecenbe utazni. Persze, offline menetrendet is lehet bogarászni... aztán az vagy aktuális, vagy nem.
Sok terméknek a vásárlása is lényegesen egyszerűbb lett. Felmegyek az adott webshop oldalára, megrendelem a terméket, 2 napon belül hozzák is. Akkor is, ha mondjuk az ország másik felén kapható csak. Ez régen úgy ment, hogy fel kellett személyesen utazni az adott üzletbe, ha szerencséd volt, akkor vállaltak házhozszállítást, ha nem, akkor neked kellett megoldanod. Illúzióink ne legyenek, hacsak nem valami metropoliszban élsz, úgysem fogsz mindent megkapni a közvetlen környezetedben, amit szeretnél.
Aztán ott van az online bank. Nem tudom, ki hogy van vele, de én egyáltalán nem sírom vissza azt, amikor akár egy órát is kellett várni a bankban, hogy rám kerüljön a sor, és csak egy nyamvadt utalást akartam elintézni.
Végül pedig ott van a kapcsoalttartás. Igen, a diatból szidott Facebook, és társai is rengeteget tesznek a kényelmünkért. Ha az ember megszokja a jót, könnyen szidja azt. De azért emlékezzünk csak vissza, hogy a '80-as, '90-es években ez hogyan működött! Ha valakivel nem tudtál személyesen találkozni, jobb esetben - ha volt telefonja - nem től olcsón fel tudtad hívni. Vagy tudtál levelet írni, ami egy héten belül oda is ért. Vagy ha fontos közlendőd volt, akkor tudtál horror áron táviratot küldeni.
Aki szerint az internet szétrombolta a társas kapcsolatokat, az milyen dimenzióban él?? Soha nem látott mennyiségű kapcsolat született meg az internet, és többek között a közösségi oldalak segítségével. Ma már az, ha elköltözik valaki egy másik városba, vagy akár egy másik országba, nem kell, hogy azt jelentse, hogy onnantól az a kapcsolat megszűnik, vagy minimum silánnyá válik.
Igen, vannak árnyoldalai is a technikának. Mint mindennek. De ez 99%-ban abból adódik, hogy valaki képtelen azt normálisan kezelni. Illetve sokszor az illető problémájának semmi köze nincs a technikához, csak ugye jobb az szidni, mint belátni, hogy ő volt a hibás.
Ha pedig a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!