Internetet szeretnek megosztabi egyik hazbol a masikba kb 500 meter tavolsagra,letezik erre valamilyen megoldas?
Lehet hogy még kültéri, irányított se...
A "CAT" legújabb szabványa nem tudom hányszáz méterig bírja, de az miért nem opció, hogy beásod a földbe az UTP kábelt? Mondjuk az ilyen viszonyokat nem tudom mennyire bírja, lehet valamilyen csőbe kell(ene) tenni előtte...
#2-3 amit írsz az több millió forintba kerülne. Plusz nem hiszem, hogy csak úgy lehet bárhol közterületen 500 métert munkagéppel kiásatni. Az egész elmélet hülyeség.
Természetesen vannak rádiós jeltovábbítók amin akár internetet is lehet sugározni.
Vezeteknelkuli megoldas lenne. De nem milliok. Sztem max par szazezer...
Nezz szet az Ubiquity eszkozok kozott. Itthon is kapni.
Viszont amit akarsz nem olyan egyszeru. Decibel ertekeket antenna nyereseget stb kell szamolni.
Sot a "szemmel" torteno ralatas sem eleg. Hanem figyelembe kell venni az un. Fresnel zonat. Amit ugy kepzelj el mint egy "fahordos" zona a ket pont kozott.. Ennek kell minnel "tisztabbnak" lenni. Mindem ami ebbe belelog rontja a nyereseget. Tehat valszeg pl emiatt oszlopra kell helyezned (hacsak nem ket emeletes haz kozott kell) hogy a talaj se "logjon" ebbe a zonaba...
Mi ebben a nehéz..?
Veszel 500m utp kábelt (cat5e) 4db 5portos 12V swichet és 4db autóaksit...
Kell egy pár, irányított antennával (5 GHz-en, 500 méterre, nem kell túl nagy nyereségűnek lennie, elég egy 10 dBi-s panelantenna) egybeépített, kültéri, távtáplálható (mind a tápellátás, mind az adat ugyanazon az Ethernet-kábelen megy fel az eszközhöz egy tápfeladón keresztül) elérési pont.
Ilyet gyárt a TP-Link is - például:
de a Mikrotik, illetve a #6-os által emlegetett Ubiquiti is gyárt ilyesmit.
A #6-os hozzászóló által emlegetett Fresnel-zóna - ami 500 méteren 5 GHz-en 3 méter rádiuszú - miatt, a földtől számítva minimum 3 méter magasra kell elhelyezni ezen eszközöket, és az eszközök közötti vonaltól számított 3 méteres sugarú körben nem lehet semmilyen terepakadály - épület, jármű, fa - mert az csak zavart, árnyékolást, így lassúságot, szakadozó kapcsolatot eredményez.
A 2.4 GHz nem menne messzebbre és nem lenne stabilabb? Mondjuk a zóna nagyobb, valamint - esetlegesen - párás, vizes idő jobban zavarhatja.
Itt értekeznek megvalósításról:
"#2-3 amit írsz az több millió forintba kerülne. Plusz nem hiszem, hogy csak úgy lehet bárhol közterületen 500 métert munkagéppel kiásatni."
UTP kábel fektetéséhez is hatalmas kapacitású munkagépekre "van szükség"? Fura nekem.
Persze lehet hogy ilyen hosszúságon esélytelen még maga a legújabb UTP technológiával is, nem tudom hogyan lehetne kiszámolni: például egy CAT8 sebessége (amely alapból 24 GBPS sebességet tud) ilyen távon mennyire esne le.
Mindig a vezetékes kapcsolat a legstabilabb, már ha technikailag valahogy van rá lehetőség.
Pontosan e problémára (500m, net megosztás 2 épület közt) találtam ezt (angol, de Google Translator-ral lefordítható):
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!