Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kb. mennyi megabájt lehet az...

Kb. mennyi megabájt lehet az adatforgalma egy napos netezésnek?

Figyelt kérdés
Szóval ha nem töltök le semmit, csak az oldalakat, meg írkálok ide, ilyesmi.
2010. szept. 20. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem töltesz le semmit, még nagyon változó lehet! Nagyban függ az oldal tartalmától is (Flash animációk, videók nagyon meg tudják nyomni). Ha aktívan nézegetsz, mindenféle oldalt, akkor szerintem ~30 MB-ban megáll.
2010. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani...

Kezdjük ott mennyi a napos netezés?

12-19-ig vagy pl nekem 7-23-ig?

Kérdés közben milyen odalalakat nézegetsz? Pl egy flashes tartalommal telerakott oldal az többet fogaszt mint egy gagyi sima html oldal.

Meg ugye kérdés 1 óra alatt hány oldalt töltesz be.

Lehet betöltesz egy oldalt és 30 percig azt olvasod, vagy percenként új oldalt nyitsz meg.

Tehát ezt így elég nehéz megválaszolni.

2010. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor tegyük fel hogy percenként megnyitok egy oldalt (nem biztos, de jobb többet becsülni mint kevesebbet..). Semmi bonyolult agyonflash-elt oldal (az adblock ráadásul a reklámokat pl. le is tiltja), gyik, 1-2 másik fórum, wikipédia.. ilyenek. Az egész napos netezés meg reggel 9-től kb. este 9-ig, szóval olyan 12 óra..
2010. szept. 20. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teszteld le! Tegyél fel egy ingyenes adatforgalom számláló progit, aztán a nap végén nézd meg.
2010. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mobilom netét használom, már így is túlléptem a havi keretet amit ingyen netezhetek, jó lenne tudni kb. mennyit kell majd pluszba fizetnem, de ezt csak úgy tudom kiszámolni ha tudom az adatforgalmat ugye..:)
2010. szept. 20. 09:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Oldalanként számolj 1 mb adatforgalommal (de pl egy youtube video lazán lehet akár 100mb is.)


Ha csak szöveg van egy oldalon, és semmi kép, az elenyésző, de azért ilyenből kevés van :) Mondjuk ha csak wikipédia, meg gyik és fórumok, azok nem használnak sokat, nincsenek tele képpel, bár a gyik hírdetései azért fogyasztanak :)


Amúgy firefoxhoz rakd fel a noscript addont, sokat segít :)

2010. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, most leszedtem egy ilyet, ez is volt vagy 2 mb, na mindegy..:) Akkor majd kiderül.
2010. szept. 20. 09:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem akkor jobb ha felhívod a szolgáltatót, és megkérdezed tőlük, hogy mennyi adatorgalom van most rajta.
2010. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem firefox-ot használok, de most pl. az összes hirdetést leblokkoltam innen, szóval akkor most elvileg a gyik is kevesebbet fogyaszt..
2010. szept. 20. 10:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Így, ahogy mondod, kevesebbet "fogyaszt". Ha sikerül a flash-ek és képek jelentős részét blokkolni, és csak szöveges tartalmakat nézel, akkor ez a fogyasztás pár megában mérhető. Ha viszont nem sikerül, akkor a pár mega párszáz is lehet naponta.
2010. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!