Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1990-es évek elején miért nem...

1990-es évek elején miért nem hallott mindenki internetről?

Figyelt kérdés
2022. jún. 10. 23:33
 1/8 A kérdező kommentje:
miért nem halott
2022. jún. 10. 23:34
 2/8 A kérdező kommentje:

1990-es évek elején miért nem

halott mindenki internetről?

2022. jún. 10. 23:34
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Az első számítógépes tanfolyamot 1992-ben végeztük el. Nagy floppyval. Aztán ahol dolgoztam, ott 1995-96 táján jött az email. Igazi netes gépet 2000-ben kaptunk. Szóval itt 1990-ben nem ismerték a netet, nem is lehetett, csak miután kikerültünk a Cocom listáról és nem 256-os gépen pötyögtünk.
2022. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi Sándor miért nem írt verset az Internetről..?
2022. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert Magyarorszagon az elso publikus webszerverek kb. 1994-1995 korul kezdtek el megjelenni, elotte maximum az egyetemi halozatokon lehetett news-t, gopher-t, ftp szervereket hasznalni. Az elso grafikus bongeszo (NCSA Mosaic) is csak 1993-ban jelent meg.


'Halando' embernek semmifele internet-kapcsolata nem volt, maximum a fidonetes BBS-eken ment a levelezes, fajl-cserebere. Mindezt modemes kapcsolattal, nehany vagy nehanyszor 10 kB/s sebessegen. 2000-ben meg nekem is modemes netem volt, csak utana lett ADSL, es meg az is a mostani legbenabb mobilkapcsolathoz kepest is viccesen lassu volt: 384kb/s. Nem byte, bit/s!

2022. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem létezett?
2022. jún. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkoriban a világ többi részén sem nagyon hallottak róla, nem igazán voltunk lemaradva. Szerintem még egy kicsit tanulmányozd a történetét. Akkoriban indult a web, jelent meg az első 1-2 webböngésző, persze weboldalak sem (nagyon) voltak, a szociális kapcsolatokat a newsgroups jelentette (már akinek). Nagyon kevés embernek volt otthon számítógépe, azok is többnyire 8 bites gépek, kiszuperált DOS-os PC-k, jobb esetben Amigák voltak, az utóbbi néhány mai áron bőven millió fölötti áron, ha lehetett kapni egyáltalán. Persze nagyrészt játékra voltak jók, mi másra. Kereskedelmi (betárcsázós) internet sem volt kb. 1995-ig, amihez persze szintén drága modem is kellett, és ha nem éjszaka léptél fel, a telefonszámlád könnyen az egekben lehetett. Ez idáig a Windows (3.1) önmagában alkalmatlan volt az Internetre csatlakozáshoz, és persze nem volt IE sem, ezek is '95-ben jelentek meg a Windows 95-tel, amihez erőmű, így vastagabb pénztárca is kellett. Tehát az internet, főleg otthon, kevesek kiváltsága volt, és tartalom sem volt sok, az is nagyrészt angolul.
2022. jún. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én először kb. 1992-ben hallottam róla, hogy van, lesz épül. És, hogy van email és társai. 1993-ban főiskola elvégzése után folytattam az egyetemen, ahol akkoriban kezdett kiépülni. Még külön kérvényezni kellett egyáltalán, hogy legyen hozzáférésünk és kb. 2-3 olyan gépterem volt ahol lehetett használni. Kb. volt email, lehetett ftp-zni, volt a usenet (netnews ki hogy hívta, magyarul hírcsoportokra fordították), és volt gopher (ez volt a web közvetlen elődje). Aztán 94 tavaszától kezdtek megjelenni a "rendes" webszerverek volt hozzá a lynx böngésző (még nem grafikos, mert DEC VT terminálok voltak csak) ami szöveges volt, eleite még nagy különbséget nem is láttunk a gopher meg a web között. Aztán ahogy lett pénze az egyetemnek és lett egyre több grafikus terminál kezdtük használni a mosaic böngészőt (ekkor még bőségessen a windows 3.11-nél tartunk, minimális képességekkel, legalább volt rá telnek és ftp kliens, és szövegesen tudtunk csatlakozni az egyetemi géphez). Aztán valamikor 96-97 körül kezdödött az igazi "robbanás" akkor kezdtek terjedni a rendes gépek, és a grafikus böngészők, meg a linux. Gyakorlatilag előtte nem is nagyon létezett.
2022. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!