Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ugye hogy unatkoztak régen az...

Ugye hogy unatkoztak régen az emberek? Nem volt Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, troll kérdések a gyakorin.

Figyelt kérdés
Régen a szerelmes levelet postagalambbal kellett postázni drukkolva, hogy ne a feleségnek menjen véletlenül a levél, mert válasznak sodrófát küld vissza egy boszorkánnyal. Ugye hogy sokkal jobb világ van ma?
2022. máj. 6. 10:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2022. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

"régen minden jobb volt"

régen kocsma, kártyázás, pletyka, színház, mozi, munka, foci, tv stb. volt

az emberek csak nagyon belemerülnek a mai internetes világba, különösen aki mobiltelefonnal a kezében nő fel


van amiben előrementünk és van amiben hátra

és van amiben előrementünk, csak az emberek/oktatás/munkahelyek/stb., nem tudta tartani a lépést


régen az internet is mássabb hely volt, az is sokat változott

2022. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Régen sexeltek az emberek facebookozás helyett..
2022. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#3: Ma már azt online is lehet 😉
2022. máj. 6. 12:06
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván sok dolog könnyebb most, de unatkozni régen sem kellett. Volt pl. TV, rádió és társai, VHS, könyvek, régebbi játékkonzolok/számítógépek, játéktermek, kártya, társasjátékok, mozi, sport, újságok, magazinok...
2022. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
200 évvel ezelőtt egyik se volt, max könyv volt, meg kártya, ha visszább megyünk kéziratos kódexek, én biztos, hogy unatkoztam volna 🙃
2022. máj. 6. 20:51
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
200 éve gondolom zenéltek, kártyáztak, ittak. Most is van olyan, aki unatkozik.
2022. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"biztos, hogy unatkoztam volna"

Nem hinném. Vagy éhen haltál volna, vagy kiküldtek volna szántani látástól vakulásig, vagy besoroztak volna katonának mert arra is sok fogyókészlet kellett.

2022. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki unatkozik, és ki nem, az nem az évszámtól függ. Van a világon rengeteg dolog, amivel az ember le tudja kötni magát, és ez így volt 10, 20, 50, 100, 600 éve is. A különbség annyi, hogy 100+ éve elég kiváltságosnak kellett lenned ahhoz, hogy annyi szabadidőd legyen, amivel ne tudj mit kezdeni.

De alapvetően az, hogy valaki unatkozik-e vagy sem, az adott személytől, az érdeklődési köreitől, és a személyiségétől függ. Ismerek olyat, akinek egyetlen elfoglaltsága a kocsmázás volt. Mióta alig tud menni, azóta egész nap unatkozik. Csak ül a tévé előtt, 150 csatorna, de már rég elkoptak a távirányító gombjai, mert mást nem csinál, mint kétpercenként kapcsolgat. De hogy fiatalabb példát is mondjak, hány olyan lánnyal ismerkedtem online, akinek a "hogy vagy?" "Mit csinálsz?" és hasonló kérdésekre az "unatkozok" a válasz, "Milyen volt a napod?" Unatkoztam. "Mit szoktál csinálni szabadidődben?" Unatkozni. Pedig látod, van Facebook, Instagram, Youtube, Netflix, miegymás.

2022. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
6# szerintem 200 éve kisebb gondjuk is nagyobb volt mint hogy unatkozzanak
2022. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!