Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megszűnt a a Nextapró oldal?

Megszűnt a a Nextapró oldal?

Figyelt kérdés

Ma délután rámentem, de először nem biztonságos oldalként jelenítette meg a böngésző, majd amikor mégis továbbmentem, akkor babakocsi-forgalmazó (Anex) oldalra jutottam. Ha a keresőben rámegyek egy nextaprós hirdetésre, akkor pedig "File not found."-ot ír ki...

Nem értesítették róla, hogy megszűnik. Átmeneti gond lehet, vagy végleg megszűnt? Tudtok valami infót? Előre is köszönöm!



2022. márc. 17. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam rendesen működik:

[link]

több országból tesztelve:

[link]

rendesen működik:

[link]

2022. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen böngészőből próbáltad? És milyen vírusirtód van? Mert próbáltam 2 különböző laptopon Chrome-mal, Mozzilával és Explorerrel is, illetve Avast Free vírusirtót használok (és felvettem a kivételek közé az oldalt), de nem nyitja meg, és mobilon sem az Internet alkalmazással (otthoni wifim van)

Chrome-ba azt írja, hogy a webhellyel a kapcsolat nem biztonságos, és hogy a tanúsítvány lejárt.

[link]


Ha „vendég” ablakban nyitom meg a Chrome-ba, akkor ezt írja ki:


„A szerver nem tudta bizonyítani, hogy valóban a(z) nextapro.hu domainbe tartozik; biztonsági tanúsítványa a következőről származik: anex-babakocsi.hu. Ennek oka lehet konfigurációs hiba, vagy hogy egy támadó eltérítette az Ön kapcsolódását.”


[link]


Ha továbblépek, akkor pedig jön az Anex oldala...

2022. márc. 17. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

"Milyen böngészőből próbáltad? És milyen vírusirtód van?"

Linux illetve Windows 10 alól Firefox/Chromium/Opera böngészőkkel is megnéztem, de mint #1-es hozzászólásomban rámutattam: más, külföldi hosztok is ugyanezt az eredeti oldalt hozzák be.


Ha nálad a nextapro.hu helyett a anex-babakocsi.hu jön be ott valami gáz van.


Névfeloldás szempontjából a nextapro.hu a Cloudflare CDN hálózata mögött van:

[link]

az anex-babakocsi.hu meg nem, szimplán a ServerGardennél:

[link]

ha nálad nem így van és a névfeloldás nem így működik, mint nálam:

[link]

akkor ott valami eltéríti a DNS-kéréseket.

2022. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ennyit foglalkozol az ügyemmel! :)

Szerinted ilyen eltérítésnél mit lehetne csinálni? Én nem vagyok nagy techguru, próbálgattam, amiket olvastam a neten, de hasztalan volt...

Az egyik gépen win7 van, édesanyámén win10 (ő vette észre a hibát délután, délelőtt még jó volt a nextapro).

A gép órája pontos, a Chromeban is jóváhagytam a next-et, néztem Safari és Edge böngészővel is, de úgysem nem adja ki. Csak ennél az egy oldalnál van ilyen.

Anno volt már "nem privátos" figyelmeztetésem (nem a nextnél, hanem az elviránál), de akkor, ha mégis továbbléptem, akkor bejött az oldal, itt viszont a babakocsis tölt be.

Gondoltam már rá, hogy a vírusirtó blokkolja, de attól még a telefonon meg kell nyitnia, mivel ott nincs az Avast, de úgyis a babakocsis sztori jön be...

2022. márc. 18. 01:35
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt adja ki, ha rámegyek a felkiáltójelre:


[link]

2022. márc. 18. 01:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is nézzük meg, hogy a névfeloldás - vagyis hogy a hosztnévből IP-címmé alakítás (ami azért kell, hogy a webböngésző a megfelelő IP-címen levő webszervert érje el) - működik-e.

Ehhez nyiss egy parancssort - Windows 10-nél szimplán az alsó keresősávba beírod, hogy

cmd

majd nyomsz egy Enter billentyűt, vagy nyomsz egy

Windows + R

billentyűkombinációt, és a megjelenő mezőbe beírod, hogy

cmd

majd nyomsz egy Enter billentyűt.


A megjelenő fekete ablakba írd be:

nslookup

majd az nslookup-nak add meg:

nextapro.hu

ilyesmi címeket kell kapnod:

2606:4700:20::681a:1e6

2606:4700:20::ac43:47f3

2606:4700:20::681a:e6

172.67.71.243

104.26.0.230

104.26.1.230

ha nem ezt kapod, hanem ezt:

185.51.67.102

akkor valami névfeloldási hiba van.


Ez egyrészt lehet a

C:\Windows\System32\drivers\etc

könyvtárban levő

hosts

névre hallgató állomány korrumpálódása - a #-es kezdődő sorokon (ezek szimpla megjegyzések) kívül maximum ennyinek kell szerepelnie benne:

127.0.0.1 localhost

minden bejegyzés gyanúra adhat okot.


A másik lehetőség, hogy vagy a routered, vagy a szolgáltatód névszervere (DNS-kiszolgálója) "zavarodott meg".

Ezt úgy derítheted ki, ha megváltoztatod a névszerveredet egy alternatív, publikus szerverre. Ilyen szerverek például:

* Google: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

* Cloudflare: 1.1.1.1 és 1.0.0.1

* Quad9: 9.9.9.9 és 149.112.112.112

* OpenNIC: 194.36.144.87 és 195.10.195.195

* OpenDNS (Cisco): 208.67.222.123 és 208.67.220.123


Ennek beállítása az alábbi oldalon:

[link]

van elmagyarázva.

2022. márc. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!