Szerintetek most hogy felvásárolták a Digi-t nőni fog az internet előfizetés ára a Digi ügyfeleknek?
Jó tudom, nincs senkinek kristálygömbje hogy ezt előre megjósolja, de azért találgatni biztos lehet.
Szóval hallottam már olyat hogy nem fog nőni az előfizetés ára, mert azzal ügyfeleket veszítenének.
Más szerint meg biztos hogy nőni fog, mert az hogy FTTH területeken az 1Gbit/s sebességű net havi 3100 FT.......az jóval a piaci ár alatt van.
Szóval szerintetek nőni fog-e a net ára, és ha igen akkor mennyivel (havi 3100 FT-ról)?
Szia!
Én is Digi-s vagyok.
Nem tudni, de Max. 20%(3720.-Ft.) el tudunk viselni, szerintem. De ha 30% (4030.-Ft.) azt is. Egy 30-as drasztikus emelésnek számít, de a 3100.-Ft. kiindulásnál ez nem brutális! (Adnak itthon giganetet 8 ezerért is...)
Ha belegondolunk, hogy a "nemzeti" gáz és villamosenergia árak ténylegesen évek óta tartják magukat 👍 remélhetjük,🙏 hogy a "nemzeti" mobil, és internet hálózattal is ez lesz...
-Reméljük, hogy "csoda"👼 útján kapni fog mobilfrekvenciákat -vastagon-
-Reméljük hogy beindulnak Országosan a optikai kiépítések. Hagy örüljenek az emberek!
-Reméljük hogy az árak mérsékeltek lesznek hosszú távon.
--------------------------------------------------------------------------
Vajon egy ballos kormány, -akinél lehet az üzemanyag 6-700Ft. is- mennyit kérne? sztem, eladnák az Országot a multiknak. Beengednék a migránsokat 10,100 ezresével...🤬Na és persze az Állami bevételt rájuk fordítanák, és még kölcsönt is vennének fel!😡 1 év alatt bedőltenék az Országot!
Na, pá!
2-es. 👍
(1-es.)
A Digi polgárbarát volt,
nagy a hasonlósága a Nemzeti gondolkodású kormánnyal...
" az energiaárak sem szabadultak el annyira, mint más országokban."
Nem a f@szt nem. A lakossági árakat fixen rögzítették, mert kell a szavazat de a nem lakossági felhasználók nem "rezsicsökkentett" áron veszik az energiát. Így fordulhatott elő, hogy egy rakás város nem tudta megkötni a jövő évi villamosenergia beszerzési szerződését, mert elszálltak az árak és háromszor annyi lenne, mint tavaly ( azaz az önkormányzati intézmények és a közvilágítás). Ezeknek átmenetileg az MVM adja majd az áramot rohadt nagy bukóval, az ország meg szépen fizeti.
Szomorú, hogy még a digitális korszakban is van olyan aki bekajálja, hogy mi akik mindent importálunk energetikai csodasziget lennénk és nálunk minden olcsóbb, mint ott ahonnan vesszük...
A repteret nem eladták, ha kiadták üzemeltetésre 70 évre. Az a reptér most is a miénk, csak az üzemeltetéssel más van megbízva. Előtte is a miénk volt és lóf#x forgalma nem volt a mostanihoz képest, ahogy a Malév is csak egy állami pénztemető volt - be is bukott. Persze az nem gáz, hogy kiadjuk üzemeltetésre az autópályákat laza 60 évre, igaz? :D
A közművekről meg annyit, hogy 10 éve el vagyunk maradva a közműfejújításokkal, évi 1600km vízvezeték felújítására nincs forrás így szép lassan betorlódott majd 20 000km felújítandó vízvezeték. A fél világ attól retteg, hogy mi lesz ha nem lesz ivóvíz, nálunk a hálózatba pumpált ivóvíz harmada elfolyik a talajba...
6-osnak a reptér miatt egy bennfentestől, aki végig ott volt:
Csak a pontosítás kedvéért:
A baloldali kormány 2005-ben eladta cég (reptér) 75 százalék, mínusz egy szavazatnyi tulajdonrészét. A maradék 25 %, plusz az „aranyrészvény” továbbra is állami tulajdonban maradt. A befutó végül a BAA lett, 466 milliárd forintot fizetett (246 forintos Euro árfolyamnál), a 75 évre szóló vagyonkezelést is magában foglaló csomagért. Ez az összeg iparági elemzők szerint világrekord volt akkor az ágazatban. 2007 júniusában azonban a spanyol Ferrovial felvásárolta a brit vállalatot, egyúttal eladta a Budapest Airport-tulajdonrészt a Hochtief építőipari csoport reptér üzemeltetéssel foglalkozó vállalatának és három pénzügyi partnerének. A Hochtief 2009-ben megpróbálta eladni, de még csökkentett áron sem volt érdeklődő, vevő rá.
A mostani melldöngetős nyomuláskor ne felejtsük el, hogy a második Orbán kormány 2011-ben végül élt az opciós jogával, és 33,6 milliárd forintért eladta a 25 százalékos +1 szavazatnyi részvénycsomagját az akkori reptér üzemeltetőnek. Igen, jól látod! 33.6 milliárd forintért!
Ma csak ezért a tulajdonrész hányadért próbál pont a választások előtt, giga devizahitelből kínálni, nem kevesebb, mint 390 milliárd forintot fizetni. A teljes vásárlásra fordított összeg viszont jelenleg 1500 milliárd forint. Devizahitelből.
Ehhez még vedd hozzá az alábbi dilettáns károkozást is! 1998-ban egy 66 százalékban magyar és 34 százalékban kanadai tulajdonosokból álló cég, a Ferihegyi Utasterminál Fejlesztő (FUF) Kft. üzemeltette a repteret. 1996 és 1998 között ugyanis kanadai tőkéből, koncesszióban épült, újult meg a Ferihegy 2A és a 2B terminál. Bár a FUF Kft.-ben többségi tulajdonos magyar állam jelentős bevételhez jutott a felfutó utasforgalommal, az első Orbán-kormány egy rendelettel elvonta a közös társaság jogait, és megalapították a Budapest Airport (BA) Rt.-t., azzal az indokkal, hogy a reptér-üzemeltetés harmadik személynek nem adható át. A kanadaiak a visszaállamosítás miatt a washingtoni székhelyű választottbírósághoz fordultak, egyrészt a befektetésvédelmi törvény megsértése miatt, továbbá mert kisebbségi tulajdonosként a magyar állam mellett nem számíthattak harmadik személynek. A választottbíróság 2006 októberében 83,8 millió dollár kártérítésre kötelezte a magyar államot. 2006-os árfolyamon 17,5 milliárd forint, a kis önérzetes szabadságharcra. Azaz, ezt is mi fizettük ki. Te, és én!
Ezek után már csak egy kérdésem maradt. Mi a nagyobb hiba? Eladni a 25%-ot, plusz a döntésbefolyásoló aranyrészvényt 33,6 milliárdért, vagy ezt a hányadot most visszavásárolni 390 milliárdért, összességében pedig a többségi tulajdonrészért 1500 milliárdot kifizetni, elátkozott devizahitelből, és tokától bokáig eladósodni a Belgrád-Budapest, meg a Paks 2 őrületesen nagy, pazarló hitele mellett újabbal terhelni, az egyébként is romokban heverő költségvetést? És mivel a szemünk előtt zajlik, tudjuk mi lesz az ilyen jelegű állami tulajdonok sorsa! (12 állami gazdaság, kaszinók, autópályák, egyetemek, kastélyok, Balaton, Fertő-tó…nem sorolom. Itthon élsz, láthatod!)
A kérdezőnek: a vezetékes árak vélhetően nem fognak változni. Mobilfrekvencia pedig egyáltalán nincsen szabad. Tehát majd szépen beleolvad a telenorba a vezetékes üzletág és a mobil a piaci viszonyok alapján megy majd tovább - szerintem digi néven, mert a norvég nevet már nem használhatják majd. A mesterséges "nemzeti" "árlenyomás" kísértetiesen hasonlít a szocialista tervgazdaság módszereihez. Ennyit a most alakuló szélsőjobboldali közösségről. Elhinni pedig azt hogy valami olcsóbb az államnak köszönhetően és nem gondolni arra, hogy ezt te adófizető valahol máshol, máshogyan fogod megfizetni, merő butaságra vall.
Egy kis háttérinformáció: ha politikai támogatása lett volna a diginek, nem járt volna így. A vezető politikai erő már évek óta meg akarta vásárolni, de az eladó csak most "tört meg". Remélem így még szimpatikusabbak a tények ;)
A tájékozottság gyönyörködtet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!