Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy másik koaxról...

Miért nem megy másik koaxról az internet?

Figyelt kérdés

Van egy kétszintes családi ház, ahol jelenleg úgy van bekötve az internet, hogy lent a nappaliban van egy koax fali aljzat, és abba csatlakozik a modem. Megpróbáltam a modemet felvinni az egyik szobába, ahol egy már meglévő, tévéhez használt és egyébként működő kábelre csatlakoztattam rá, viszont internetelérés nem volt. Szerepet játszhat-e ebben az, hogy ez a kábel egy erősítőre van rádugva, illetve hogy az erősítő bemeneti kábele előtt egy ilyen eszköz is található:

[link]

Minden segítséget előre köszönök!



2021. nov. 16. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Igen
2021. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szűrő 1 ghz-ig? Hát ezen nem fog átmenni az internet
2021. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Esetleg kaphatnék ötleteket a megoldásra?

Még egy kis pluszt információ, hogy amikor átraktam a modemet az emeleten lévő kábelre, akkor a DS LED először villogott, majd világított, az US pedig villogott, és innen nem ment tovább, hanem elölről kezdődik a DS villogásával.

2021. nov. 16. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Az erősítő felerősíti a DS (letöltési, bejövő) jelet, de az internet kétirányú dolog, te is töltesz fel, azaz kimenő, US (upstream) jel is van, ami a modemből indul. Ez a jel az erősítő kimenetére érkezik, az meg nem tud vele mit kezdeni ott. Le kell venned az erősítőt és más módon megoldani, hogy jó legyen a jelszint, például rövidebb kábel toldás és osztás nélkül.
2021. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően semmit.. AZt kipróbálhatod, hogy az erősítőt és a szűrőt kiszeded csak simán legynek kötve.azt ilyenkor vagy megy vagy nem, bár gondolom az erősítő nem viccből van bekötve.. De talán. Azt az is lehet hogy néha megy néha nem, de történhetnek csodák.


Ki kell próbálni..

2021. nov. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már rögtön az elején ott van egy problémás eszköz: "koax fali aljzat".

Azt illene először is kiváltani...

2021. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!