Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most komolyan eltüntették...

Most komolyan eltüntették Youtube-on a dislike-ok számát?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz lépés a YouTube részéről.



A dislike eltűnésével már lehetetlen lesz megmondani mennyire hasznos egy videó, vagy az hogy egyáltalán megéri végignézni.



Csak a like lesz látható, így úgy is fogalmazhatunk, hogy a minőséget lecseréli a mennyiség. A dislikeot nem látjuk, nem tudjuk mennyire minőségi a tartalom, csak azt tudjuk hogy sokan likeolták, ami meg mint tudjuk nem jelent semmit.



Ezzel nagyobb lehetőséget adnak a különféle csalásoknak, scamnek, mert nem tudja a nézőközönség dislikeal jelezni mennyire káros az adott videó.



Az pedig, hogy valamelyik youtubernek gondot okoznak a dislikeok, az az ő bajuk. Őszintén, aki ilyennel akár foglalkozni, bírnia kell a kritikát, vagy éppen a trollokat. Ezer meg egy olyan terület van ahol nincs ilyen, nem kell mindenkinek youtubernek lenni, aki nem bírja az ilyesmit. Ez a népszerűséggel együtt jár. Ha a jelenlegi "sztárok" se bírnák a kritikát, most nem tartanának ott ahol. Az meg nem megoldás, hogy a szőnyeg alá söpörjük a problémát, hogy ne mutassuk a dislikeokat.



A nézőknek legyen lehetőségük arra, hogy jelezzék, ha az adott videó nekik nem tetszik valamilyen okból. Amely lehet teljesen jogos, mint pld. hogy hamis dolgokat állítanak videóban, vagy csalásra vezetnek rá valakit és még ezer indoka lehet.

2021. nov. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó leírtam amit akartam. Ment a zöld. :)
2021. nov. 15. 16:18
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek nagyjából a 11-essel (van erre egy gyönyörűszép magyar mondás, hogy aki k..ának áll, az ne visítson, ha meg.....ák), de ezzel az idézettel kapcsolatban vannak fenntartásaim:

"Ha a jelenlegi "sztárok" se bírnák a kritikát, most nem tartanának ott ahol"

Nem sok olyan mainstream videóst ismerek, amelyik bírja a kritikát. Még a normálisan megfogalmazott valid kritikákat sem szeretik a mai napig (kimoderálják, vagy mérgesen visszaszólnak). Ők ha nem is mondják, örülnek ennek a döntésnek, mert még az arányaiban kevés dislike is zavarta őket, pedig még a legnagyobb trash csatornákon is több a like, mint a dislike.

Amennyi kritikát kap most ez a lépés, szerintem hamar vissza fog kerülni az a dislike ikon. Legfeljebb azután már külön kapcsolható lesz a like és a dislike.

2021. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!