Instagramon érdemes bekapcsolni a kétfaktoros hitelesítést?
Mindenhol, mivel jelentősebb nehezebb* hozzáférni valaki más fiókjához, ha kizárólag a telefonjáró küldött kóddal lehet belépni. Ha megtudják a jelszavadat, akkor sem enged be a rendszer, mert a második hitelesítési rétegként a telefonodra érkező megerősítés után enged csak be a rendszer.
* Csak az tud belépni az oldalra, akinél ott van a telefonod. És még annak a védelme is növelhető azzal, hogy elvesztés, ellopás esetén is csak az fér a telefonhoz aki tudja a rajta lévő pin/jelkódot, vagy feloldja az ujjlenyomat-zárt - amihez viszont személyesen te kellesz már.
A biztonsági beállításokat érdemes még más funkciókkal is kombinálni (pl. másodlagos e-mail cím), hogy a második faktor kiesése esetén te továbbra is jogosult legyél a használatra és belépésre.
En is masodlagos alkalmazast hasznalok tobb weblaphoz valo bejelenkezeshez.
A jo dolog benne, hogy sokkal biztonsagosabb lesz igy a fiokodba valo belepes (ha valaki megtudja a jelszavad, a telefonodhoz is hozza kell ferjen, raadasul a telefonban a kodok valtoznak gyakran).
Ellenben, a hatrany az ha elveszted a telefonod vagy elromlik, akkor a kulcsokhoz a hozzaferes is megszunik. Legtobb weblap (amely hasznalja a ketlepcsos azonositast) szokott adni egy jelszo/azonosito kodos dokumentumot, amelyet biztonsagos helyre kene lementeni (sokan nem teszik, sokan elvesztik ezt mar az elso heten), ezek a segitsegevel be lehet lepni a fiokodba es ujra tudod allitani a ketlepcsos azonositot mas telefonra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!