Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik a google?...

Hogyan működik a google? Minek alapján dobja ki a találatokat?

Figyelt kérdés
Milyen gyorsan frissül? Úgy értem ha van egy honlapom, de megváltoztattam a címét, az elérhetőségét, akkor az mikorra frissül a google keresőben? Mert ha beírom, még a régi linkel teszi be de úgy ugye már nem elérhető az oldal
2010. szept. 2. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért hogy a google kersöbe benne legyél (vagy akár a másikban is) fizetni kell. Jelentkezel és úgy tudom nem is nagy összeg és bele kerülsz. (azt hiszem vannak cégek akik azzal foglalkoznak hogy egy x összegért több keresöbe bekerülsz)

Olyan gyorsan frissül ahogy te leadod az adataidat.


A találtatok ahogy én látom országokra van osztva. vagy is ha a google.hu oldalán keresel akkor nagyrészt csak magyar oldalakat dob ki (persze te beállíthatod) de haa google.de oldalon keresel akkor meg hiába keresel pirospaprika szóra csak olyan oldalakat dob ki amik egy egy német oldalon vannak.

2010. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tamasoft ***** válasza:

Sajnos nem így történik. A felhasználók világszerte kattingatnak az interneten, egyes oldalakat többször néznek meg, másokat kevesebbszer. Amelyiket többször nézik meg, az kerül mindinkább a találati lista elejére.


A tárhelyeket (tartalomszolgáltatókat) közben szkenneli a google innen veszi az új adatokat és a lehetséges találatokat. Viszonylag gyorsan történik, mert a google is több szálon tallóz.

2010. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél több látogató van az oldalon, illetve minél több helyen található meg a te linked.. annál nagyobb a találati arányod google-ba
2010. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Google a más oldalakon levö, a te oldaladra mutató linkek száma alapján rendezi a találati listát, természetesen egy nevesebb, nagy oldalon a link többet számít, mint egy kis ismeretlen oldalon levö.

Regisztráld az új oldalad a googleba [link] mert a keresőrobotok lehet hogy csak hónapok múlva találják meg, ill. a régi cínómen helyez el egy linket, vagy egy automatikus átirányítást az új oldalra.

2010. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja mind úgy van ahogy mondják,kivéve az első, de valóban van olyan hogy fizetett google hirdetés
2010. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! :)
2010. szept. 2. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!