Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell az 5G? A hagyományo...

Miért kell az 5G? A hagyományois mobiltelefonokat el kell dobni?

Figyelt kérdés

Nekem egy NOKIA 6300-as telőm van, még 2000 téáján vettem. Az mostmár nem lesz jó? A Telekom azt írja, hogy nov.15-el megszünteti a 4G-t. És akkor? Minden kapcsolatom megszűnik?

Köteleznek arra, hogy vegyek "lapos" telefont, vagy mi lesz.Be akarják vezetni az általános ellenőrzést, de az csak a lapos telefonos aplikációkkal lehetséges.



#5G sebesség
2021. okt. 11. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10, biztos 3G-n mennek. GPRS-en nem menne ilyen jól (már amikor) egy összjárműves hangbemondás. Az utcai kijelzők még talán elmennek, bár azokon is van hangszóró, de nem igazán használják. A szöveg még elférne, ha hangot akarnak rá küldeni akkor már gond lehet. Meg amikor ezeket telepítették, már kiforrt 3G hálózat volt, de 4G még csak kísérleti fázisban állt, nem volt kapható kereskedelmi forgalomban se telefon, se modem ami tudta. A jegyautomaták is 3G-sek, de ezeknek november folyamán fogják cserélni a belsejét, ami már 4G-s lesz. A fedélzeti egységek, kijelzők viszont maradnak. A Vodafone nem is jelentett be 3G lekapcsolási dátumot a másik kettővel ellentétben (Telekom november 15, Telenor 2022 június), így feltételezem, bár nem tudom biztosra, hogy az ő hálózatukon megy.

#9 a 3G hálózaton is megy hagyományos, vonalkapcsolt hanghívás, de a VoLTE-hez közelítő hangminőségben, régebbi telefonokkal is. Nekem mindig 3G-re ugrott vissza a nem VoLTE képes telefonom és ment a hívással párhuzamosan a net is. A 2G ezt nem tudja, ott vagy hívás, vagy net, ráadásul a hangminőség is rosszabb, meg a net is lassú. A lekapcsolt 2G helyére, a 900 MHz-re át lehetne tenni a 3G-t, így a lefedettség se lenne gond, a 2100 MHz pedig így is felszabadul az 5G-nek.

2021. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#11 A hangot nem vettem figyelembe, elfelejtettem. Home office másfél éve... Mindenesetre talán nem megy csődbe ettől a BKK.
2021. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 nem hülye a Voda, nem fogja lekapcsolni amíg nem történik meg az átállás, mert sok pénzt kapnak a BKK-tól a mobiladatért, azt buknák, ha kihúznák a hálózatot egy ekkora rendszer alól. A csere meg nem is pénzkérdés (bár az is, nem hiszem, hogy erre akarnának költeni, amikor a covid miatt a jegybevétel a béka feneke alatt van még most is), hanem mire kiírják a közbeszerzést, az lezajlik, a nyertes összerakja az eszközöket, megírják rá a szoftvert és letesztelik, már országos 5G lesz és a 6G lesz kísérleti fázisban. Túl gyors a fejlődés a készülékek élettartamához viszonyítva, ami nagyon nem jó irány. Van működőképes régi PC-m is, a 3G korszak elejéről, ma már kb használhatatlan. Amúgy tökéletesen üzemképes, csak kihúzták alóla azokat a szoftvereket, weboldalakat amikkel el tudna bánni (bár régi, korabeli játékok gond nélkül futnak rajta).
2021. okt. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!