Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilnet működne otthoni...

Mobilnet működne otthoni internet helyett?

Figyelt kérdés

Olyan helyen lakom, ahol rengetegen laknak, megyeszékhely pereme, mégsincs nálunk se Digi, se Telekom, se Vodafone és társai. Csak egy-két kisebb cég vállal ide internetet, olyanok, akik a 5Mbit/s-t hihetetlen gyorsnak hirdetik és havi 5-20ezret kérnek el. A legnagyobb csomag 20Mbit/s. Ez élhetetlen. Számos kérvényt, panaszt adtunk be, de ez van.


Arra gondoltam, hogy valahogy lehetséges mobilnetet otthoni gépre kötni? Legyen az drága, ha korlátlan és gyors, nekünk már megéri. Térerő mindenhol van a környéken. Létezik ilyen egyáltalán, hogy routerről és kábelről is mobilnet jöjjön? Lehet, hogy full hülyeség, de hátha. Mit tennétek a helyemben? Bármi ötlet? Undorító a szituáció, és megalázó lenne 100ezres nagyvárosban több tízezret fizetni a múlt évszázadi netért.



2021. szept. 22. 23:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#7-es a korlátlant én is korlátlan adatforgalomra értettem, nem korlátlan sebességre, olyan még a NASA-nál sincs szerintem.


Összességében mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, mindenképpen kipróbáljuk majd. Később meg hátha kapunk rendes internetet, de már kezdem feladni a reményt.

2021. szept. 23. 13:34
 12/14 A kérdező kommentje:
#10-es, megnéztem, és nálunk ez sem elérhető. :( Ettől függetlenül köszönöm.
2021. szept. 23. 13:38
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Mobilinternet sebessége térerő függő. Ha a torony közelében vagy, akár 100 Mbit/s felett is lehet (4G+ hálózaton még több). 4-es térerőnél 60 Mbit/s körüli átlag sebességre számíthatsz. 3-mas térerőnél 30-40 Mbit/s körül lesz. 2-es térerőnél 10-20 Mbit/s sebességre számíthatsz. Ez alatt viszont már akadozhat, legalább 2-es stabil térerőnek meg kell lennie.


A Telekomnál Domino SIM kártyával is kérhető korlátlan mobilinternet, ez 9900 Ft 30 napra. Előfizetésessel perc csomaggal kérhető korlátlan internet, az 9190 Ft havonta és 50 lebeszélhető percet is tartalmaz.

A 100Gb-os csomag Telekomnál előfizetésesben 8580 Ft havonta.


A Telenornál írtad, hogy nem érhető el az új otthoni internet nálad, de van más díjcsomagjuk is.

A Home+L csomag 7590 Ft havonta, és 150Gb internetet tartalmaz, plusz további 150Gb éjszakai adatkeretet, ez este 23 óra és reggel 8 óra között használható fel. Ez a legnagyobb, de ez mindenhol elérhető, ahol van lefedettség.


A Vodafonenál Tuti+ csomaghoz rendelhető 500Gb adatmennyiség, ami 30 napra 7990 Ft. Mondjuk ez már közel korlátlan, 500Gb vezetékes interneten is elég nagy adatforgalom.

2021. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Irod, hogy még nincs nálatok, se Digi, se Telekom, se Vodafone és társai...


Ha, esetleg, talan-talan, lesz valamikor, a kozeljovoben, nalatok Vodafone, remelem, hogy a te, a te erdekedben, nem ezt a vacak a Vodafone-t valasztod.

2023. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!