Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilnet működne otthoni...

Mobilnet működne otthoni internet helyett?

Figyelt kérdés

Olyan helyen lakom, ahol rengetegen laknak, megyeszékhely pereme, mégsincs nálunk se Digi, se Telekom, se Vodafone és társai. Csak egy-két kisebb cég vállal ide internetet, olyanok, akik a 5Mbit/s-t hihetetlen gyorsnak hirdetik és havi 5-20ezret kérnek el. A legnagyobb csomag 20Mbit/s. Ez élhetetlen. Számos kérvényt, panaszt adtunk be, de ez van.


Arra gondoltam, hogy valahogy lehetséges mobilnetet otthoni gépre kötni? Legyen az drága, ha korlátlan és gyors, nekünk már megéri. Térerő mindenhol van a környéken. Létezik ilyen egyáltalán, hogy routerről és kábelről is mobilnet jöjjön? Lehet, hogy full hülyeség, de hátha. Mit tennétek a helyemben? Bármi ötlet? Undorító a szituáció, és megalázó lenne 100ezres nagyvárosban több tízezret fizetni a múlt évszázadi netért.



2021. szept. 22. 23:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%
A mobilnethez kell egy készülék (telefon vagy tablet), amelynek adatforgalmát megosztod és működhet róla a laptopod. A tavalyi lezárások alatt én is inkább a Duna-kanyari nyaralómban voltam, mert ott nem kellett egész nap a négy fal között maradnom. De oda nincs net, nekem viszont muszáj volt dolgoznom. Mért értekezleteket is bonyolítottam ilyen módon. A Vodafonnál van korlátlan csomagom, arról ment minden.
2021. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, a telefon hotspotolást ismerem, csak az nagyon ingatag netet biztosít. :(
2021. szept. 22. 23:41
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

én a helyedben egy Huawei b315-öt vennék


4db gigás lan port, vállalható ac-s wifi


ebayen fillérekből rendelsz external antennákat, és megvagy

2021. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jól értelmezem, hogy a routerben SIM-kártya van, ami sugározza a wifit? Mert ha igen, akkor pont valami ilyet kerestem. Ez a kapcsolat mennyire megbízható? Játékok futnának, aminél számít a ping + teams megbeszélések, amit ha hotspotról csináltam eddig, nézhetetlen volt.
2021. szept. 23. 00:21
 5/14 anonim ***** válasza:

igen, jól


nálam stabil volt munkára, igaz tökéletes 4g lefedettségem volt


játékot sosem próbáltam vele

2021. szept. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól! Igen, ilyet kell vásároljál. Egyébként szerintem a szolgáltató is tud ilyet biztosítani. Persze lehet máshonnan is rendelni, csak arra kell ügyelni, hogy mely frekvenciákra képes, az alapján dől el, hogy alkalmas-e az adott szolgáltatóhoz. Példának okáért, az ajánlott B315-ös modem tudomásom szerint a Vodafone-nál is elérhető a mobilnet szolgáltatásukhoz.

Telenornál is vannak olyan routerek, amin van lan port, nem csak a wifis hotspotjuk létezik, náluk szintén a Huawei routerek vannak, ingyen adják a szolgáltatáshoz, megvenni sem muszáj máshonnan. Egy a lényeg, hogy 4G legyen ott, ahol laksz.

2021. szept. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

A mobilinterneten a garantált sebesség 0. Mindegyik szolgáltatónál. Szóval ha esetleg sebességbeli gondjaid lesznek, mert mondjuk 20 Mbit-re csökken a korábbi mondjuk 90 Mbit-ről, ezzel elzavarnak, hogy kb. örülj, hogy ennyi is van.


Mobilinterneten a "korlátlan" jelző nem a sebességre, hanem az adatforgalomra értendő. Játékra én biztos nem használnék mobilnetet, munkára is csak akkor, ha nincs más.


Ettől függetlenül próbáld meg, de ne várd el, hogy tökéletes lesz.

2021. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is mobilnetünk van otthon. Pont azokból az okokból, amit te leírtál.


Alarm Trade Kft-től rendeljük, kvázi korlátlan, valójában 1 TB havonta a max adatforgalom.

Negyedévente kell fizetni a számlát, ami 20475 ft. A gyorsaságot most nem tudom hirtelen, de sosincs gond, pedig 3-4 készülék is kapcsolódik a wifire.


Sim kártyát küldenek, amit be kell rakni egy készülékbe. Mi routerbe tettük, de lehet telefonba is.


Ez a cég a Telenor hálózatát használja.

2021. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a lényeget lehagytam, teljesen stabil net, a gyerek online oktatás alatt sosem szakadt meg, tiszta kép, hang, pedig minden nap ment 8-12 között a google meet, vagy zoom.

A férjem is sokat dolgozik gép előtt, plusz sokat töltünk le, valamint a stream szolgáltatókon is nézünk filmeket, akár egyszerre hárman is, tabletről, telefonról, laptopról, asztali gépről.

#8 voltam.

2021. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A Telenor most kezdett korlátlan mobilnetet árulni. Csak otthonra való (adott irányítószámon belül működik -- gondolom cellához van kötve), és két év hűséget alá kell írni, viszont 4000 forint havonta, és adnak mellé ingyen egy routert, amivel osztani tudod a netet wifin és vezetéken is. 150MBit/sec az elvi maximum sávszélesség, de ahogy 7-es is mondja, a garantált sebesség az nulla.

Viszont 30 napon belül le lehet mondani, ha nem jön be, tehát egy próbát esetleg megér.

Itt tudod megnézni, hogy nálad elérhető-e: [link]

2021. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!