Hallgatva ezt a Lidl-ös sztorit, meg a Belgásat, nem értem, hol van az interneten az a hely, ahol az igazságot végülis megírhatod?
Nem gyávák, hanem gondolom te sem engedsz be mindenkit a lakásodba, hogy ott azt csináljon, amit akar. Na ugyanez a helyzet a cégek tárhelyein is.
És az, hogy valaki nem regisztrál magának domaint, még nem jelenti azt, hogy egy más által regisztrált webhelyen ne kelljen tiszteletben tartania a tulajdonos által hozott szabályokat. Azt teheted meg, amit megenged.
#8: A Lidl-sztori margójára:
Puzsérnak volt egy reklámokkal foglalkozó blogja/vlogja a Reklámtörvényszék:
a vlogon szereplő videók:
https://www.youtube.com/channel/UCFDgv7Ldh4G-ZkJA1XawoYA
a Lidl-el kapcsolatos eléggé nyers hangvételű videó:
https://www.youtube.com/watch?v=RSzGOtBrKek
és a hozzá tartozó blogbejegyzés:
Itt azért álljunk meg egy kicsit: lehet, hogy a Lidl elkövetett bizonyos dolgokat - a (2004-es) csehországi sárga fejszalagos esetről az Index is beszámolt: [link] erre a cikkre alapozva: [link] ami itt olvasható teljes egészében: [link] - de ha a Puzsér nekiáll fröcsögve egy céget pusztán - bizonyítékok, hivatkozások nélkül - csak dehonesztálni, az a cég - mint jogi személyiség - jó hírnevét sértheti, amiért jogosan kérheti a blogot üzemeltető platformtól a blogbejegyzés eltávolítását, a blogot üzemeltető platform, pedig - felhasználási szabályzatának megfelelően - akár az egész blogot eltávolíthatja.
#12-es kiegészítésként:
1. Erre mondhatnád: de ez a szólásszabadság megsértése! Viszont a szólásszabadság addig terjed, amíg azzal más jogát meg nem sérted.
Kb. olyan ez, mintha egy kocsmában nekiállnál szidalmazni a kocsma közönségét, erre a kocsmáros kihajít téged.
2. Puzsért nem az Index - mint az újság - tiltotta le (attól függetlenül, hogy a blog.hu-s cikkek megjelentek az Index nyitóoldalán is), hanem a blog.hu, aminek az üzemeltetője akkoriban Indamedia Zrt. volt.
"Nem. Nem azért. Hanem mert az ő saját webhelyük, azért."
De, az ővék + gyávák. Csak az hogy asz övék, még nem indokolja.
"Erre mondhatnád: de ez a szólásszabadság megsértése! Viszont a szólásszabadság addig terjed, amíg azzal más jogát meg nem sérted."
Egyrészt kritizálni és számonkérni beletartozik a szólásszabadságba. Másrészt ezt nem ők találták ki, akár igaz akár nem, de egyébként igaz volt.
Harmadrészt ha nem is igaz, akkor a Lidl kiadhatott volna egy nyilatkozatot, elküldhetett volna nekik bizonyítékot, megkérhette volna őket szépen, és nem bezsarolja őket egy kamu 1milliós bírsággal, amit ők sem akartak, mert rosszabbul jöttek volna ki belőle.
Negyedrészt egy cég nem ember. Magánembert nem sértünk meg, de közszereplőket, cégeket lehet kritizálni és akár sértegetni is szóban.
Ötödrészt a média és a kritizált cég nem ugyanaz a kocsma.
"Egyrészt kritizálni és számonkérni beletartozik a szólásszabadságba."
Bele, ha azt kőkemény bizonyítékokkal, tényszerűen teszed.
Ha csak mindenféle mendemondákra alapozva, fröcsögve teszed, egyből más lesz a megítélés.
"Harmadrészt ha nem is igaz, akkor a Lidl kiadhatott volna egy nyilatkozatot
...
Negyedrészt egy cég nem ember. Magánembert nem sértünk meg, de közszereplőket, cégeket lehet kritizálni és akár sértegetni is szóban."
A cég jogi személyiség (lásd: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről, harmadik könyv), aminek a jó hírnevéhez való jogát jogszabályok védik. Ha ezt megsértik - például rágalmazás (2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről 226. §) útján - jogosan kérhet elégtételt.
"Ötödrészt a média és a kritizált cég nem ugyanaz a kocsma."
A média - jelen esetben a blog.hu - maga a kocsma, a médiaplatform üzemeltetője - jelen esetben az Indmédia - a kocsmáros, Puzsér Róbert a kötekedő, a Lidl az inkriminált vendég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!