A Rendőrség letudja nyomozni a VPN-es IP címeket?
A VPN/ IP szolgáltatót nyilván könnyen kilehet deríteni, de utána hogyan tudják meg, hogy melyik személynek lett kiosztja az a bizonyos IP cím? Ráadásul egy VPN szolgáltató elég sok felhasználónak osztja ki ugyanazt az IP címet.
Milyen indoklás kell ahhoz, hogy a rendőrség kikényszeríthesse a VPN szolgáltatótól a belső adatokat? Gondolom annyi nem elég, hogy Jó napot, XP vagyok az XY Rendőrkapitányságról, hanem ahhoz gondolom valami megalapozott bizonyíték is kellene, ami a nemzetközi bíróságon is megállja a helyét, nem? Vagy csak annyi, hogy kéri emailben a rendőr a szolgáltatótól, hogy adják ki az adatokat és vagy kiadják, vagy nem?
"a VPN szerződésben az áll, hogy nem logolnak semmilyen adatot"
Ami nyilvánvalóan nem igaz, hisz logolni mindenféleképpen kell ahhoz hogy tudd használni. Valahonnan tudniuk kell ki vagy, sőt, a VPN-eknél meg van adva egy limit, hogy egyszerre hány eszközzel használhatod egy előfizetésről. Ezt is csak úgy lehet megoldani hogy logolják mikor mivel csatlakozol fel rájuk. Amikor azt mondják nem logolnak, akkor azt nem logolják hogy te miket néztél meg. De ha a rendőrségnek van egy IP-je, akkor a VPN szolgáltató meg tudja mondani probléma nélkül hogy ki használta ezt és mikor.
#10 10000 emberkéből max 30-at kapnak el így. Ha nagyobb lenne az elfogottak rátája nem létezne sok meg sok hasonló oldal.
A kérdésre válaszolva pedig igen, csak ezt a 2-t le lehet nyomozni könnyen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!