Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudok összekötni két...

Hogy tudok összekötni két routert? (pontosabban lent)

Figyelt kérdés

Igényeltem DIGI Nekem csomagot, amiben van gigabites Net + Tv + Vezetékes telefon. Most jöttek a szerelők, és egy ZTE ZXHN F618 routert szereltek be, abba kötöttek mindent.


A kérdésem pontosan ez lenne: van-e rá mód, hogy a TV és a vezetékes telefon a ZTE routerről üzemeljen, de a netet egy másik, egy Tenda AC19 AC2100 router szolgáltassa? És ha van erre mód, akkor pontosan mik a lépések a beüzemeléséhez?


A Tendának 4 LAN portja van, ezekből kettőt biztosan szeretnék használni, egyet a TV-re akarok kötni, egyet a gépemhez. Amit kaptam ZTE router, azon csak 2 LAN port van.



#internet #router #Digi #wifi #router csatlakozás #routerek összekötése
2021. aug. 9. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyszerűen akarod, akkor a tv-t hagyod a ZTE-n, mert, ha a Tendába csatlakoztatod, az más alhálózat lesz és nem fog menni, kivéve, ha megváltoztatod a Tenda beállításait, de szerintem azt ne piszkáld.


Szóval, ahol most a géped van bekötve, azt kihúzod, oda megy egy LAN kábel, ami a Tenda WAN-jába megy és a géped pedig a Tenda bármelyik LAN-jába. Így fog működni a legegyszerűbben.

2021. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni, az ügyfélszolgálaton Bridge módba kell kapcsoltatni. Akkor minden router funkciója tiltásra kerül, csak a tévé, vezetékes telefon marad, meg a net mint végpont lesz rajta, a PPPoE kapcsolatot már a te routered fogja felépíteni, net csak a mögött lesz.

#1 a Diginél nem IPTV van, hanem DVB-C, amit a modem konvertál optikáról koaxra. Nincs más választása, mint a modemben hagyni ezt a kábelt, de lesz rajta adás Bridge módban is, az csak a netet érinti.

2021. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az 1. router 1ik lanját berakod a másik wan-jába.
2021. aug. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!