Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék egy modemet és egy...

Szeretnék egy modemet és egy routert összekötni LAN porton keresztül. Ehhez meg akarom valtoztatni a modem DHCP tartományát. De akármire állítom azt írja ki hogy "dhcp ip pool range exceed limit" hogyan tudnám átírni a tartományt?

Figyelt kérdés

2020. jan. 4. 11:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
zte zxhn h108l modem/router -> tp link wr 720n
2020. jan. 4. 11:50
 2/15 Argloss ***** válasza:
Mire akarod állítani? 0-255 között van ez a szám?
2020. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1.50-re
2020. jan. 4. 18:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az adott modemet nem ismerem, de feltehetően nem a DHCP beállításokban kell alhálózatot módosítani (x.x.1.x ami valószínűleg eredetileg x.x.0.x). Ezt általában a "Network setup" vagy "Lan setup" menüben (vagy valami hasonló nevű menüben) lehet módosítani. Ez után lehet a DHCP tartományt (x.x.x.? - x.x.x.?) neked megfelelőre módosítani.


Az emlegetett példa IP címekben az "x" bármilyen szám lehet, a kérdőjel pedig (nyílván) a tartomány kezdő- és befejező IP címét jelentené.


Sokat segítene (nekem) ha képeket láthatnék a modem konfig felületéről...


Másik megoldás lehet az, ha a modem konfigurálása helyett a routert konfigurálod megfelelő tartományba, pláne ha azért nem tudod a modemen ezt megtenni, mert a szolgáltató esetleg belenyúlt a modem rendszerébe (ki tudja, mi okból, de több ilyet is láttam már).

2020. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én is ugyanerre gondoltam, hogy a ZTE esetleg a szolgáltató által módosított, mivel ez az egy eszköz ami nem az enyém.


Ez a manualja, itt mindenről találsz képet:

[link]


(DHCP -> 24. oldal)


Arra is gondoltam, hogy kiiktatom a ZTE-t és a helyére teszek egy TP-Linket.


Egyébként a DHCP szolgáltatást akkor egy másik router is elláthatja? Kaptam egy olyan tanácsot, hogy nem árt, ha csak azon az eszközön van engedélyezve amelyik a netet kapja.


Az alapötletem az volt, hogy a wifiképes modem ami a netet kapja LANON keresztül csatlakozik egy router, amin DHCP kikapcs. Illetve, ezzel párhuzamosan wireless bridge módban kapcsolódik hozzá egy Access point. Azonos hálózatba az összes.


[link]


Szerinted?

2020. jan. 5. 21:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem kicsit az emlegetett ZTE kütyünek. Elég sokan panaszkodnak rá néhány hiányossága miatt...

Mindenesetre amit szeretnél, az megoldható.


"Figure 12 The LAN Configuration Page"

(Interface Setup -> LAN)


Itt a "Main IP Address" értéke a pdf -ben is látható 192.168.1.1 legyen.

A Subnet 255.255.255.0 illetve a továbbiak is a pdf szerint.

A DHCP tartomány kezdő címét állíthatod a "Start IP address" -nél 192.168.1.50 -re (ha ezt szeretnéd).

"IP Poul Count" -nál viszont a kiosztható IP címek darabszámát kell megadni, vagyis (ebben az esetben) 50 -nel kevesebbet, mint 254, azaz (maximum) 204 -et.

A többi beállítás nem módosítandó, ha nem akarsz mást is állítani...


Az eszközt kiiktatni nem fogod tudni, mivel a modem szerepét mindenképp el kell játszania. Viszont bridge mód lehetséges, de ahhoz nem szükséges, amit szeretnél megvalósítani. Ebben az esetben (is) elláthatná a DHCP szerver szerepét egy másik eszköz (router).


Az a tanács, miszerint elég egy DHCP szerver (konkrétan a HGW -n, vagyis a ZTE eszközön), tényleg jó tanács. Ugyanis a többszörös NAT több hiba forrása is lehet a helyi hálózaton (pl.: NAT alá nem látnak be a felette lévő eszközök), illetve lassítja is valamilyen szinten a kapcsolatot. Bár sokan elvannak egy olyan hálózattal is, ahol multi-NAT van üzemben: 2, 3 vagy ennél is több DHCP szerverrel, mégsem látják hátrányát, ráadásul az ilyen hálózat 'konfigurálása' egyszerűbb (de más előnye nincs)...


Az alapötleted jó, és ha a DHCP tartomány konfigurálása közben számolsz a kezdő IP -től a tartomány végét jelentő cím megadása helyett, akkor a konfiguráció is sikeres lesz (a papírforma szerint).


Én azonos SSID és jelszó párost használnék eltérő csatornán (ami ugye csak a router esetén állítható másikra, mivel a bridge -hez mindenképp ugyanaz a csatorna beállítás kell), hogy ezzel könnyítsem meg a barangolást a wifi eszközök számára, de minimalizáljam a zavarást (több eszköz ugyanazon a csatornán). Viszont az eltérő SSID -nek van egy olyan előnye (ha nem mozog gyakran az ember), hogy tudja név alapján is, melyik eszközre csatlakozott, bár ez BSSID (MAC cím) alapján is kideríthető, csak az plusz munka... Te döntsd el neked megfelel -e az eltérő SSID.


Összességében csak arra figyelj, hogy a ZTE eszközben kezdő DHCP címet és kiosztható IP címek számát kell megadni, nem pedig kezdő és befejező IP címet, illetve arra, hogy a router -en kapcsold majd ki (utólsó lépésként) a DHCP szervert, illetve válassz a wifinek lehetőség szerint üres csatornát. A bridge módban működő AP mindenképp a ZTE eszköz wifijével azonos csatornán lesz, emiatt némileg növelik a csatornán a zajt, ezt is érdemes számításba venni, illetve minden wireless AP után lassabb a wifi, mint előtte (AP -n max a fele lesz a sebesség, mint a ZTE wifi -jén).

2020. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam az AP -kkal kapcsolatban, hogy ha az internet max le és feltöltési sebessége alacsonyabb, a forrás wifi és az átjátszó közti kapcsolat felénél, akkor az AP után nem lehet észrevenni sebességbéli különbséget. Ugyanis a wifi kapcsolat sebessége feleződik az AP után, ami lehet kisebb vagy nagyobb, mint az internet le- és feltöltési sebessége.


Vagyis egy 5 Mbps letöltési sebességű net kapcsolat az AP után is 5 Mbps lesz, de a 100 Mbps már a forrás wifin sem biztos, hogy átjön (klienstől is függ), ami már feleződni fog az AP után.

2020. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Uram! Köszönöm, hogy rávilágított a probléma okára! :D Nem jöttem rá, hogy a kiosztható IP-k számát csökkentenem kell, ha át akarom írni a a DHCP kezdő értékét. De sikerült! Működik mindenhol ahogy kell. Szóval ezer hála!
2020. jan. 6. 16:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Már csak egy kérdés: a root modemet(1.1) miért nem tudom elérni? az 2. routert (1.2) és az AP-t (1.3) is elérem. De a modem interfészébe nem tudok belépni. Meglehet oldani?
2020. jan. 6. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a root modem alatt a HGW -t (ZTE eszköz) érted, akkor működnie kellene közvetve és közvetlenül is kapcsolódva. Vagyis az AP -n és a routeren keresztül is el kellene tudnod érni.

Nem lehetséges, hogy megváltoztattad véletlenül az IP címét, pl a DHCP tartomány kezdő IP címére (192.168.1.50)?

2020. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!