Szeretnék egy modemet és egy routert összekötni LAN porton keresztül. Ehhez meg akarom valtoztatni a modem DHCP tartományát. De akármire állítom azt írja ki hogy "dhcp ip pool range exceed limit" hogyan tudnám átírni a tartományt?
Mint korábban írtam, elég sokan panaszkodnak arra a ZTE kütyüre (vagyis elég vacak eszköz).
Alapértelmezett átjáró (Default Gateway) természetesen single-NAT hálózati környezetben csak egy lesz, ebben az esetben ez az emlegetett ZTE eszköz, mivel CSAK azon megy DHCP szerver. A router így switch -ként működik, az AP pedig wireless acces point -ként (de ezt a nevéből tudjuk is).
Az nem éppen normális dolog, hogy a ZTE eszköz konfig felülete nem érhető el 0-24 -ben. Én ezt hibaként jelenteném a szolgáltató felé. (Viszont azt is olvastam, hogy static-IP -vel (pl.: 192.168.1.4) kell csatlakozni és akkor megy csak. Bár szerintem a DHCP -vel osztott címekkel is ugyanúgy kellene működnie, szóval ez ismét eszközhibának tűnik számomra.) Ebben az esetben cserélniük kellene a ZTE eszközt, ami után a hálózatodban legalább az AP -t újra kellene konfigurálni, persze csak az új szolgáltatói eszköz konfigurálása után.
A torrent számomra kissé ismeretlen terület, de a feltöltéshez tudomásom szerint egy nyitott port kell, illetve az is, hogy ezt a portot meg kell adni a torrent kliensnek is.
A jelenlegi hálózati környezetedben a port nyitást a ZTE eszközön kellene végrehajtani, viszont pont ez az egyik hiányossága az eszköznek azok alapján, amit tegnap olvastam róla... (Több felhasználó sem tudta a port nyitást végrehajtani és minden kommentelő az eszközt szidta, illetve plusz router beszerzését javasolták.) Szóval az eszköz cseréltetése lenne a legoptimálisabb. Viszont az lényeges dolog, hogy a szolgáltató valószínűleg csak egy torrent miatt nem fog eszközt cserélni. Hivatkozz inkább a konfig felület gyakori elérhetetlenségére és arra, hogy nem tudsz portot nyitni egy játéknak vagy szervernek, de a torrentet ne emlegesd, mivel mai napig sok szolgáltató (vagy a kevésbé tájékozott ügyfélszolgálatosok) azt hiszik, a torrent csak illegális dolgokra jó. (Valljuk be, sokan tényleg csak arra használják.)
Ha a szolgáltató nem hajlandó eszközt cserélni valamilyen okból, sajnos plusz eszköz (router) beszerzésére lesz szükséged. A plusz router -t rögtön a ZTE eszközre kellene csatlakoztatni, a ZTE eszközön wifi -t kikapcsolni, bridge módba állítani, aztán az új routert bekonfigurálni, majd arra csatlakoztatni az AP -t és a most is meglévő routert. Ezek után az új router -en lehetne portot nyitni, illetve sok más dolgot is (amit az új router tud). Ilyen esetben érdemes gigabites portokkal szerelt (drágább) routert venni, különben a router kis keresztmetszete miatt a net sebesség semmiképpen sem lépné át a 100 Mbps -ot...
Ez már csak azért is jó ötletnek tűnik, mert pont van egy plusz elfekvőben lévő routerem. Igaz nem gigabites.
Ha a ZTE-t bridge módba állítom, akkor ezen kívül kell még valamilyen beállítást eszközölnöm rajta? Gondolok itt arra, hogy pl. DHCP-t ki kell-e rajta kapcsolni (van egy olyan sejtésem hogy igen, és ezt automatikusan meg is teszi)
IP címe maradhat 1.1 és az utána lévő router lehet az 1.2 és így tovább? Egyáltalán számít ha a DHCP előtt áll?
A ZTE-vel összekötött router (ez egy TPlink) WAN portjába kell csatlakoztatnom az UTP-t nem? Talán nem is lehet LAN portba kötve a PPPoE-t konfigolni...
Bocs, tudom szájbarágós vagyok, de inkább rákérdezek, minthogy ezeken múljon.
Ha bridge módba állítod a ZTE eszközt, onnantól egyszerű modem üzemmódban fog működni. Vagyis se DHCP, se PPOE beállítást nem lehet rajta eszközölni. Ez azt jelenti, hogy ezeket a feladatokat a rá csatlakoztatott routernek kell ellátnia, emiatt feltétlenül a router WAN csatlakozójába kell a net kábelt dugni.
A ZTE eszköz IP címe inkább x.x.0.1 legyen, csakhogy elérhető legyen szükség esetén (vonal diagnosztikai feladatra). Az azt követő router lehet x.x.1.1 (vagyis átveszi a ZTE eszköz jópár funkcióját is, mint Alapértelmezett átjáró; DHCP...).
Ha a ZTE eszköz nem állítható x.x.0.1 -re, akkor maradhat x.x.1.1 is, ekkor viszont a rá csatlakoztatott router legyen x.x.2.1 -es és minden más átkerül erre az alhálózatra, vagyis pár példa: a másik (távolabbi) router x.x.2.2 (például) az AP x.x.2.3 a további eszközök pedig a DHCP tartományon belül kapnak majd IP -t a ZTE -eszközre közvetlenül csatlakoztatott routertől...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!