Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy legyek láthatattlan az...

Hogy legyek láthatattlan az interneten?

Figyelt kérdés
Most VPN t hasznalok az nem tudom mennyire eleg es google helyett is Brave bongeszot hasznalok. Valami tipp hogy lathatattlanabb legyek?

2021. aug. 5. 15:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20 miért írod le ezeket neki, amikor arra sem veszi a fáradtságot, hogy ezekre rákeressen? Nem fogja érteni a felét, és csak kérdésekkel fog bombázni. Nem értem miért adsz neki "ingyen" ilyen tanácsokat, főleg, hogy nincs is rá szüksége.
2021. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

#21

Nyugi. A #20 tanáccsal sem láthatatlan, csak biztonságosabb.

Az a baj, hogy nem tudja mi van.

A barátja nagyon ért mindenhez, de itt kérdez minket.

Ha a barátja annyira tudja a dolgokat, akkor tudhatná, hogy akkor láthatatlan, ha még az áram sincs hozzá bekötve és semmilyen elektronikai eszköze nincs.

Biztonsagot akarsz??

Használj nyugodtan win10et, firefox böngésző, mellette ublock origin megfelelő beállítások mellett. A windows alapértelmezett vírusírtója jó, mellette egy malwarebytes program éppen elmegy. Semmit nem telepítesz ismeretlen forrásból, nem látogatsz bizar webhelyeket.

Kb ennyi elég az alap biztonsághoz.

Ha ettől jobban tartasz valamitől akkor ott a #20 válasz, de az sem elég mindenre. Ha úgy van a vpn is visszafejthető, csak időbe telik.

Teljesen láthatatlanul, nyomok nélkül nem lehet netezni.

2021. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Szirty ***** válasza:
Ne csatlakozz.
2021. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom mit értesz láthatatlanság alatt. Amit helyedben tennék: Facebookról és minden ilyen szociális oldalról törölni magad ahol a neved szerepel, és minden weboldalra ahova regisztrálni kell, mindiig másik eldobható mail címmel regelni, és más felhasználónévvel.
2021. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%
Senki sem kíváncsi rád. Ha meg ennyire full paranoiás vagy, akkor a következő a teendő. A routerbe megy hátul egy fekete drót, a másik vége a konnektorban van. Na ezt a drótot húzd ki a routerből és onnantól kezdve abszolút láthatatlan vagy a neten.
2021. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem egy VPN + Tor böngésző azért lényegesen többet ér, mint a semmi. Önmagában a Tor is titkosít, csak egy nagy bökkenő van vele. Bár a szolgáltatód nem fogja látni, hogy mit böngészel, de azt igen, amikor csatlakozol a tor hálózathoz, emiatt úgymond egy piros zászlót akaszthatnak rád, és ha valami ncidens van, akár elő is szedhetnek, mert gyanút keltesz. Ezért az alap az, hogy egy VPN szerverhez csatlakozol, és csak ezek után nyitod meg a Tor böngészőt/hálózatot. Én a következőt használom, ami ingyenes. Hosszas utánajárás után nem tudok jobbat, ami ingyenes is és elég jónak is tűnik, ez pedig a PrivadoVPN. 10GB adatkorlátot kapsz az ingyenes előfizetéssel. Ezt pontosan nem tudom, hogy ha átléped, akkor letilt -e teljesen az adott hónapra, vagy pedig lekorlátoz egy választható szerverre és 1mbps sávszélességre. Valahol ezt írták róla, de a honlapjukon nem tesznek erre utalást.


[link]


De ha te fizetősset használsz, akkor nem szóltam. Bár másoknak még jól jöhet, aki idetéved. Azért 10GB -al elég sokat lehet böngészni Tor oldalakon, én is csak emiatt próbáltam ki a VPN -t, mert enélkül nem mernék Tor -ra csatlakozni. Értelemszerűen nem jelentkezek be semmilyen közösségi fiókomba Tor böngésző alatt.

2021. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
*incidens
2021. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
az a láthatatlan, aki senkit sem érdekel annyira hogy nyomot hagyjanak róla.
2022. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Láthatatlan? Sehogy. Ha már bármilyen adatforgalmat generálsz, "látható" leszel. Legfeljebb a geolokációt kicsit megnehezíted, és menőzhetsz, hogy a Google nem magyarul, hanem hollandul fog bejelentkezni, de ez kb. olyan láthatatlanság, mintha a homokba dugnád a fejedet. Olyan, hogy "láthatatlanság" egy számítógépes hálózaton csak akkor létezik, ha nem használod.


"Most VPN t hasznalok az nem tudom mennyire eleg es google helyett is Brave bongeszot hasznalok."

Kezdjük a VPN-nel! Tudod, az mi? Mire való? Virtuális magánhálózat. Különböző helyen levő eszközöket szervez egy virtuális LAN-ba. Olyan, mintha azokat egy helyi hálózatba csatlakoztatnád. Így érem el például itthonról a munkahelyi gépemet. Az felcsatlakozik a VPN szerverre, itthon a gépemet is felcsatlakoztatom, és olyan, mintha mindkettő ugyanazon helyi hálózatba tartozna. Ez az a mostanság agyondicsőített VPN.

Persze, a technikának vannak "mellékhatásai", és ezt szeretik sokan valamiféle csodavédelemnek feltüntetni. Ez pedig annyiból áll, hogy ha az internetes adatforgalmat a VPN szerveren keresztül bonyolítod le, akkor a másik fél közvetlenül a szervert azonosítja a kérések forrásának. Na, ezért láthatod magad Amszterdaminak. Hogy ezzel elértél-e bármit? Nem. Megnyugtattad a lelkedet, hogy te most már "láthatatlan" vagy. Közben meg azt érted el, hogy a nyelvet automatikusan kiválasztó weboldalak magyar helyett hollandul fognak üdvözölni. Nog een prettige dag. Nagyon megtévesztetted őket. :D Ha nem követsz el semmi törvénysértőt, akkor a kutyát nem érdekli, hogy milyen oldalakat nézel. Ha törvényt sértesz, akkor meg simán lenyomoznak. Ja, hogy a szolgáltató azt ígéri, hogy semmit nem naplóz? Aztán ez vagy igaz, vagy nem. De ha nem is naplóz, az internetszolgáltatód akkor is ki tudja adni, hogy milyen címeket kerestél fel. könnyen össze lehet ám illeszteni a kirakós darabjait. ;-)

Google helyett Brave? Mondjuk a Google nem egy böngésző, de gondolom, itt a Chrome-ra gondolsz. Igen, a Brave is nagyot ment azoknak köszönhetően, akiknek fogalmuk sincs a hálózatbiztonságról. Mondjuk egy Firefoxszal ugyanott vagy, és abban ráadásul még nincsenek is kétes megítélésű kódrészletek, mint a Brave-ben. Emellett a rendszered főbb paramétereit simán le tudják kérdezni, ha valamelyik webhely regisztráchoz kötött, vagy sütiket használ, szintén elmehetsz a fenébe a flancos böngészővel.


"A haverom mondta hogy o lathatattlan a neten"

Igen? És haverodnak milyen szakirányú tanulmányai vannak? Ja, hogy ő azt hiszi, hogy "láthatatlan", mert sikeresen bekajálta a pénzére pályázó kamuszolgáltató reklámmaszlagát?


"az azert eleg menon hangzik"

Hát.. ha neked ez szempont...


"megkerdeztem h mit tud rolam az internet"

Hogy mit tud rólad az internet?

Az internet?

Semmit. Az ugyanis nem egy tudattal rendelkező entitás, hanem egy absztrakt fogalom. Hálózati struktúrák összessége.


"es elkezdte sorolni"

Te pedig gondolkodás nélkül ittad a szavait.


"pl. a hackerek ellen szeretnek valamilyen szinten lathatattlan lenni valami tipp?"

A hackerek ellen?

Miért, ki vagy te? Multinacionális cégbirodalomnak a vezetője? Magas rangú politikus? Maffiavezér?

Tudod, a "hackerek" nem fogják a tudásukat, és szabadidejüket arra pazarolni, hogy megtudják egy tök random idegen vásárlási szokásait.

Egyébként sem véd meg a "hackerektől" az, hogy bizonyos adatfolyamaidat még egy állomáson átfolyatod.


"Hat azer a haverom elegge ert ehhez"

A jelek alapján nem.

Az a helyzet, hogy sok a magáról sokat képzelő megmondóember. Tudod, akik szeretnek lódítani. Akik életükben egyszer már letöltöttek egy programocskát, ami 5 perc múlva kinyitotta a DVD-meghajtó tálcáját, és ettől már ő jaj, nagy szakembernek képzeli magát. A helyzet az, hogy aki kellően nagy huligán, az könnyen át tud verni olyanokat, akik egyáltalán nem értenek hozzá. Haverod is ilyen. Lehet, hogy ő tényleg az hiszi, hogy nagyon nagy májer, de attól, hogy elolvas minden hatásvadász cikket, meg képes egyedül bemásolni parancssorba netről egy parancsot, attól ő még nem lesz szakember.

(Egyébként csöppet feltűnő, hogy amikor konkrétumra kérdeztek rá, akkor egyből hárítottál, és "visszatámadtál".)


"A proxy szerver nem megoldas?"

Nem. Az még annyit sem csinál, mint amennyit a VPN mellékhatásaként elérsz.



A helyzet az, hogy olyasmin rugózol, amin nem kéne. Attól, hogy relevánsabb reklámokat látsz, nem hiszem, hogy hátrány érne. Ésszel kell használni az internetet, ez tény. De egyik végletbe sem célszerű beleesni. Érzékeny adatokat egyébként is ötször meg kell gondolni, hogy kinek, és milyen csatornán adunk meg, abból meg, hogy én épp milyen videókat nézek Youtube-on, nem lesz semmi bajom, ha egy automata algoritmus kielemzi. Arany középút.


Az meg azért kifejezetten vicces, amikor a biztonságért nagyon aggódó, anonimitást követelő emberek gépén Windows fut. Meg persze hiába létezik már évtizedek óta a PGP, az e-mailek titkosítását még mindig a szolgáltatóban való vak bizalomra alapozzák.

2022. okt. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!