Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek érdemes lenne új...

Szerintetek érdemes lenne új laptopba pénzt fektetni?

Figyelt kérdés

A laptopom nem régen tönkre ment. Van még 1 évem az Egyetemen, de az olyan év, hogy nem járok be tanításra, csak vizsgáznom kell.


Van most egy munkám, ahol majd csak szeptemberben tudnak fizetni, de akkor elméletileg az egészet. Én megbízom a munkáltatómban, mert közeli ismerősöm, szóval ha ősszel fizet, pár havi pénzt kell, hogy adjon. Gondolkodtam, hogy valami hasznosra kellene fordítanom a pénzt, és gondoltam a laptopra, tekintettel, hogy még nem fejeztem be az Egyetemet, de elgondolkodtam azon is, hogy a mindennapi életben is hasznát vehetem utána?


Egyetem után (is) szeretnék gyerekek között munkát kapni, de nyílván az első munkát elfogadom, ami szembe jön velem, bármi is az. Szóval munka téren nem tudom, mennyire lesz hasznomra. Nem gondoltam bonyolult laptopot venni, csak menyjen rajta a Word, PowerPoint, Excel, uTorrent, és az Internet.


Van egy Tabletom, de mivel androidos, nem Pc, nehezebb rajta néhány dolgot csinálni.


Szerintetek érdemes lenne egy olcsóbb laptopot venni?



2021. jún. 28. 23:33
1 2
 11/14 Katoonene ***** válasza:
100%

4-es vagyok: kérdésre válaszolva: mai világban szerintem érdemes venni, de ha olyat akarsz, ami hosszú távú, több értelme van egy olyat amire van 3 év garancia, és újat. Jók a használt gépek is, de míg az asztali gépek mókolhatók, a Notiknak a processzorát, alapjapját nem tudod javíttatni. Újaknál is elszáll néha ez-az, régieknél is előfordulhat.

Az általam linkelt 2 olcsó kategóriás gépnél 3 év háztól házig garancia van. Fele, harmad ennyiért 0, 6,12 hónapos garanciával is tudsz venni, arra figyelj, hogy ssd legyen benne, és minimum 8 gb ram, különben használhatatlan lesz, pláne ha jön az új operációs rendszer.



Egyébként sajnálom, ha félrevezettem a kérdésed, de nézd a mondatod:


Van most egy munkám, ahol majd csak szeptemberben tudnak fizetni, de akkor elméletileg az egészet. Én megbízom a munkáltatómban, mert közeli ismerősöm, szóval ha ősszel fizet, pár havi pénzt kell, hogy adjon.


Egyetemre jársz, így gondolom a sok tananyag között te is törekedsz a lényeg kiszűrésére:


Van munkám, szeptemberben elméletileg fizet, közeli ismerősöm, pár havi pénzt kell, hogy adjon.


Nem ítélkezem, de körülbelül olyan, mintha egy uzsorásnak, banknak magyarázkodnál, hogy meglesz a pénz, nyugi.


Sok sikert a döntésben!

2021. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11: köszönöm a válaszod!

A pénz dolgot annyira nem veséztem ki leírásban, mivel nem az a lényeg, viszont szükségét éreztem, hogy egy keveset írjak róla, hogy abból a pénzből gondoltam. Itt egy komoly dologról van szó, szóval lehet hogy másik ember nem dolgozna sem hónapokat sem heteket úgy, hogy még nem tud fizetni. Én megvárom azt a helyzetet, hogy lezaljon, és ha fizet, akkor folytatom, ha nem, akkor búcsút intek a laptopnak és keresek más munkát.

2021. jún. 29. 23:18
 13/14 Katoonene ***** válasza:
100%

11 vagyok:rengetegen vannak, akik dolgoznak ingyen. Szakmai elhivatottságból, gyakorlat szerzés, önkéntesség, leendő egyéni vagy társas vállalkozásért.

Te ahogy leírtad, egy nyarat áldoznál el olyan feketemunkáért, ahol az adott szó számít: fizetnek pár hónap múlva. Nincs ezzel gond, de a normális az lenne, hogy az ismerősöd, a főnököd vállalja be az ingyen hónapokat, mivel a végén ő fog keresni a dolgon, téged pedig tiszteljen meg azzal, hogy minden beleölt idődet kifizeti korrekten.

De nem akarok kételyeket ébreszteni benned, de akkor sem normális ez így, és szerintem te is így látod, mert nem írtad volna le.

2021. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13, ha azt nézzük, azt csinálom amit szeretek, ezért észre sem veszem, hogy "dolgozok". Igen, abban igazad van, hogy fizesse meg. De ha most azt mondom neki, hogy nem megyek többet, nekem sem lesz jobb, mert egy olyan munkám van amit imádok. Megvárom hogy megoldódjon ez a bizonyos helyzet, ha akkor sem fizet, akkor kénytelen leszek azt mondani hogy "bocsi, keresek más munkát"
2021. jún. 30. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!