Milyen gameplay videókat látnátok szívesen egy kezdő videóstól?
Egy eléggé erős konfiggal tolnám i7 9700K és RTX 2070, 16GB RAM. Leginkább a mainstream vonalat szeretném követni azzal a különbséggel, hogy facecam nem lenne egyelőre, mert a munkahelyemen nem nézik túl jó szemmel a videózást és nem is beszélnék a videókban, csak a játék hangja lenne hallható. Streamlnék is és előre felvett videók is lennének a csatornán.
Tehát, a felsorolásból leginkább milyen típusú játékokat látnátok legszívesebben a csatornán?
agyalhatsz akármennyit, hogy vajon mit néznének. sosem fog kiderülni, hogy tényleg nézik-e, ha nem kezded el csinálni. csináld, kísérletezz, aztán majd az idő eldönti, ne a fórumos okoskodásokra hallhass!
az összes ilyen “milyen tartalmat toljak” kérdező fordítva ül a lovon. nem lehet így felmérni az igényeket, mert nem ugyanazok fogják nézni a videóidat, mint akik itt válaszolnak neked. ráadásul akármilyen jól körülírod is, hogy mit tervezel, a ténylegesen elkészülő videók másmilyenek lesznek, mint amit az elmondás alapján elképzel az ember.
a legtöbb sikeres írónak tucatjával mondták meg a kiadók, hogy a könyve kiadhatatlan, nem fogja senki megvenni. aztán mikor mégis találtak egy kiadót, akkor sikerlisták élére kerültek, mert mégis lett közönsége a könyvnek. az előzetes okoskodás semmit nem számít. csak az számít, amit megcsinálsz, kiteszel a közönség elé és arra majd reagál valahogyan a közönség - aztán te meg majd a reakciók alapján tovább alakítod, amit csinálsz.
a közbeszéd alapján a Győzikét és a Való Világot se akarta senki nézni, nem érdekelt volna senkit, akit megkérdeztek, sőt amikor már ment is szidta mindenki, mégis magas nézettsége volt. az emberi ízlés nem úgy működik, hogy azt nézik, amiről azt gondolják, hogy nézik.
ha szembejön és felkelti az érdeklődését, rákattint, aztán beszippantja a nézőt és ott ragad előtte, akkor nézett lesz. a műsor az ösztönökre, zsigeri reakciókra hat és pillanatnyi hangulatok döntik el, hogy nézed-e.
ha megkérdezel valakit, hogy nézné-e, az meg egy tudatos választ ad, aminek a ténlyeges tétje nincs.
nem véletlenül van mindenkinek annyi megnézetlen könyvjelzöje, elmentett videója, megnézésre váró “később megnézem” videója, olvasatlan levele. sokkal több csatornára iratkozik fel mindenki, mert akkor érdekesnek tűnik, mint amennyinek tényleg nézi is a videóit. egy csomó mindenről hozunk tudatos döntést, hogy érdekel majd egyszer, aztán ugyanezekről később ösztönösen sosem döntünk úgy, hogy tényleg meg is nézzük és inkább mással töltjük az időnket.
hogy mi ÉS HOGYAN működik neked és a te közönségeddel az csak úgy fog kiderülni, hogy elkezded csinálni, kísérletezel különféle dolgokkal és amelyik neked bejön, meg a közönségnek is, az fog megmaradni. ami nem működik, nem értékelik, vagy neked nem jön be, azzal nem foglalkozol.
ne reménykedj gyors sikerben, mert irtó nagyot fogsz csalódni. a siker csak nagyon lassan fog jönni. rengeteg időt és munkát kell beleölnöd úgy, hogy még remény se látszik a sikerre és a siker csak ezek után fog jönni, ha elég sokáig leszel elég kitartó. de a legtöbb videós jóval azelőtt feladja a küzdelmet, hogy valódi sikereket érne el. még az 1000 feliratkozót is irtó nehéz elérni, nemhogy sokkal többet. a szponzorok figyelmét és támogatását felkelteni pedig pláne nehéz elnyerni, egyáltalán nem jön egyik napról a másikra. ha nem akarsz úgy belekezdeni, hogy akkor is csinálod, ha nincs megtérülése, akkor inkább bele se kezdj, mert nagyon komoly csalódások fognak érni.
a YouTube egyre kevésbé segíti az új alkotók befutását - pont azért, mert egyre többen akarnak befutni, egyre nagyobb a túlkínálat tartalomból. amíg régen kevés volt a tartalom és sok a néző, addig a YouTube elősegítette, hogy amit a kevés alkotó kitett, azt mindneki láthassa. könnyű volt elérni a nézőket. a kevés alkotó könnyen sikeres lett. azóta nagyon megszaporodtak a tartalomgyártók. sokkal több tartalom van, ezért irányítani kell a figyelmet. a YouTube már sokkal kevésbé segít, hogy eljuss a nézőkhöz. neked kell sokkal többet letenni hozzá, hogy befuss, eljuss az emberekhez és pláne, hogy akikhez eljutottál, azok nézzék is a videóidat. a YouTube ma már a feliratkozóknak se mutat meg minden videót - főleg mivel az emberek sokkal több csatornára iratkoznak fel, mint amennyinek a videóit ténylegesen nézik is. (többek közt ezért is káros a sub for sub)
ha sem hangban, sem arccal, sem más arculati elemmel nem jelensz meg a videókban, akkor sokkal kevésbé válik a tartalom a tiéddé, veled azonosíthatóvá. nem arról van szó, hogy nem a te munkád és befektetésed van benne, csak ez nem fog látszani rajta, nem fogják veled azonosítani. csak egy névtelen, arctalan felvétel lesz egy játékról. sőt egy ilyen csatornát a szponzorok is kevésbé fognak támogatni, hiszen számukra sincs kivel azonosítani a csatornát. egy ilyen csatornán szponzorált terméket elhelyezni is kevésbé lehet, hiszen nincs ott a reklámozó arc és hang, aki elmondhatná, hogy mit reklámoz, nincs mögötte személy, akihez kötődnek, akivel azonosulni lehetne.
a nézők az egyediséghez kötődnek, egyéniségekhez kötődnek. ezt akár arc és hang nélkül is bele lehet vinni egy csatornába, de sokkal nehezebb és egyáltalán nem biztos, hogy amit te már egyéni, jól azonosítható stílusjegynek gondolsz, azt mások is annak fogják tartani. vagy hogy értékelni fogják és nem cikinek tartani.
Mindegy mit gyártasz, ha a stílusod megfogja a nézőidet.
Nem a tartalom számít, hanem a tálalás.
Nem mindenki csinálja a sikerért, valakinek ez csak önigazolás keresés, és akkor is csinálja ha tetszik valakinek ha nem.
Többféle videós attitűd létezik, a lényeg annyi, hogy örömöd leld abban amit csinálsz, aztán valamilyen eredménye idővel úgyis lesz, ha mindíg mutatsz valami újat.
A negatívokkal nem kell törődni sosem, a saját csatornáján mindenki azt ad le amit akar ameddig a felhasználási szabályzatba belefér. akit érdekel nézi, akit nem az nem, de felesleges a közönséged "kedvét keresni", óriási hiba...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!