Végponti titkosítást használ a Google Drive, Google Fótok, OneDrive, Amazon Cloud, Samsung Cloud, Xiaomi Cloud, Huawei Cloud?
Sokat olvastam itt gyakorin hogy nem, és inkább használjuk végponti titkosítási email fiókokat és felhőtárhelyeket nem ilyen nagy Amerikai cégeket.
Ez szerintem buta informatikus lehet:
Mi a véleményetek róla amit mondott?
Facebookon is mindig adatszivárgások vannak.
"Végponti titkosítást használ a Google Drive, Google Fótok, OneDrive, Amazon Cloud, Samsung Cloud, Xiaomi Cloud, Huawei Cloud?"
Alapesetben az "ingyenes" szolgáltatásaikban egyik sem.
A Google például kifejezetten és deklaráltan azért nem, hogy az adataidban turkálhasson, amiből - legalábbis elvileg - a hirdetők számára anonimizált profilt alkothasson ami alapján direkt hirdetésekkel bombázhatnak téged.
A Microsoft Onedrive esetében elvileg rendelkezésre áll egy személyes tár:
de mivel az egész zárt forrású, nem lehet tudni, hogy valójában hogyan működik, nincs-e a Microsoftnak "hátsó kapuja" hozzá.
Éppen ezért javaslom, hogy ezen - és más hasonló - felhőtárhelyek esetében ajánlatos nyílt forrású, végponttól-végpontig történő, röptében titkosító megoldást alkalmazni - ilyen például a Cryptomator:
Illetőleg a titok mindaddig titok, amíg csak Te ismered.
Ha ezt - a titkosított állomány elérhetőségét és a dekódoláshoz szükséges kulcsot - megosztod valakivel - pláne egy titkosítatlan csatornán (például egy olyan csevegőszoftveren vagy e-mailben, ami nem használ végponttól-végpontig történő titkosítást) - akkor már kompromittálódhat.
Akkor az ember miért beszél ilyen hülyeségeket?
Miért védi a Google-t?
Pcloud, Mega, Degoo, ProtonMail használ végponti titkosítást ingyen, ez a nagy informatikus meg engem szúr le miről beszélek én ember.
Itt van az illető:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..
Meg mindig a Windows 10 védi, aki meg Windows XP win7 Windows 8.1-t az hülyézi meg ne csodálkozunk hogy feltörik a gépünket, meg vegyünk meg minden szoftvert filmeket stb vagy használjunk alternatívát. Meg a Facebookra is azt mondta nem az ő hibájuk teljesen az adatszivárgás.
Tegnap volt egy kommentelő aki 100 ezer Ft csak a fűzetése és nem sok pénzt tud adni egy teloért.
"Facebookon is mindig adatszivárgások vannak."
Azért ne keverd a jelszókiszivárgást és a titkosítást. Meg hogy mi és hol titkos. Nem véletlenül maga az ember a leggyengébb láncszem itt.
Erre mondják: a tudás hatalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!