Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet ezt így csinálni?

Meg lehet ezt így csinálni?

Figyelt kérdés
Megoldható az,hogy alapból az egyik szobában van egy TP-Link TL-WR740N wifi amire rá van kötve a net meg az abban a szobában lévő gép a másik szobában meg van egy másik gép és arra meg rákötök egy TP-Link TL-WR840N wifit és,hogy a két wifi látni fogja egymást?Nekem valami olyasmit magyaráztak,hogy a TP-Link TL-WR840N wifit állítsam rage extended módba az valami továbbítás mód,csak mivel még nem csináltam ilyet nem tudom ezt most,hogy kéne kivitelezni.Mondhjuk ez egyik gépen windows van a másikon meg ahova kéne a wifi jel erősítés azon meg linux.

2021. márc. 12. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem fogod tudni így megcsinálni, max kábellal össze kötni, a wr740n nem jel erősítő.
2021. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a TP-Link TL-WR840N lenne a jel erősítő a jel meg a TP-Link TL-WR740N ről megy mert babba van belekötve a net bemenő kábele.
2021. márc. 12. 23:21
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt pedig valami hasonlót mutat mint amit én írtam https://www.youtube.com/watch?v=VAXnevLVVdQ

képen mutatja is,hogy az egyik wifi viszi a jelet a másik wifire az meg a laptopra igaz lehet kell még egy harmadik wifi vevő mert a laptopban ugye van beépített és ahhoz erősíti fel akkor a jelet.

2021. márc. 12. 23:33
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 Ugyan már miért ne tudná megcsinálni.

Egy ruter igenis beállítható Repeater azaz jelerősítő ként.


#Kérdező

A tiéd helyett inkább ez a videó:


https://www.youtube.com/watch?v=EFEZIyQ-eA0

2021. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sőt mi több, a 740N még tudja is a repeater módot.


https://www.youtube.com/watch?v=DKd5shtwNLk

2021. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 840N -ben WDS mód van a "Wireless" fülön belül lévő "Wireless settings" opció alatt.


Ott szépen be is lehet erre konfigurálni.


A lényege:

A "Network/Lan" beállítás alatt egy alhálóra konfigurálod a forrás wifi -vel (például ha a forrás wifi -t sugárzó router IP címe 192.168.1.1 akkor a WDS -re konfigurált router lehet például 192.168.1.2 feltéve, hogy a forrás router DHCP szervere ezt a konkrét címet nem oszthatja ki. Ha kioszthatja, másik IP címet kell beállítani ugyanabban a tartományban, amit a forrás router nem oszthat ki);

Utána a "Wireless/wireless settings" alatt az "Enable WDS Bridging" előtt lévő kockát bepipálod; az alatta megjelenő dolgok közül a "Survey" gombra kattintasz; a másodpercek alatt kilistázott elérhető wifi -k mellett lévő "Connect" linkkel lehet kiválasztani, melyikre akarsz felcsatlakozni a router -el. Ha ez megvan, megadod a forrás wifi jelszavát a "Password" mezőben. Utána "Save" gomb. Ezek után már csak ki kell kapcsolni a WDS -re konfigurált router -ben a DHCP szervert a "DHCP/DHCP Settings" alatt a "DHCP Server" mellett lévő "Disable" opcióval, majd itt is "Save" gomb...


Ahol kéri a router esetleg az újraindítást a konfigurációk életbelépéséhez, ott azt tedd meg.


Megjegyzés:

A WDS mód lassabb mint a "Range extender" mód, de még az sem olyan gyors, mint a közvetlen wifi kapcsolat, amitől még (ugyanennél a routernél is) gyorsabb a kábeles kapcsolat. Szóval 20-30 Mbps -nél nem számítanék többre (amit a távolság/akadály/zavar tovább fog rontani).

2021. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!