Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudnak csinálni ma azok a...

Mit tudnak csinálni ma azok a tinik akik egész nap a telefont bújják? Mi érdekes annyira rajta hogy nem tudnak élni nélküle? Mit csinálnak rajta?

Figyelt kérdés
Számomra elég értelmetlen mert én amikor kamasz voltam, még jóformán telefon sem volt. Barátokkal beszélgettünk élőben, városba mentünk stb. Ellenben manapság megyek az úton, szembe jön velem két srác, szerintem ikrek voltak. Mind a kettő kezében ott volt a telefon. Mind a ketten azt nyomogatták. Miért nem egymással beszélgetnek ha már vannak egymásnak? Én mit meg nem adtam volna egy ikertesóért hogy ne egyedül kelljen csináljak mindent. Fel se néztek belőle, azt nyomkodták. Ahogy megyek tovább, láttam még egy csomót és mindegyik kezében ott van a telefon. Mit tudnak csinálni rajta hogy az úton is azt nyomkodják?!?

2021. márc. 3. 14:19
1 2
 11/13 anonim válasza:
49%

A szociális médián található feldobott témákról beszél mindenki... Ha nem nyomkodnánk a telefonunkat, kimaradnánk abból az információ áradatból, amin minden társunk nyammog. Nem tudnánk hozzászólni. Félő ki lennénk utálva vagy bénának lennénk elkönyvelve, amolyan "EZT TE NEM TUDOD???" módon.

A másik ok az, hogy beleszülettünk. Mi nem tudjuk, milyen néküle. Amióta az eszünket tudjuk van ez a kütyü és folyton kisegít minden téren. Függünk tőle, erre épül a társadalom. Az időt nézzük rajta, hogy ki mit írt, a naptárat, a feljegyzéseket, a történéseket, vicces képeket és mémeket, videókat. Olvasunk, híreket nézünk stb.


Ugyanakkor a legtöbbünk álmodik egy világról, ahol senkinek nincs telója. Egy világról, ahol nem a média diktálta témáktól függgünk. Nem az ott látható ideálnak próbálunk megfelelni. De ez már nem lehet a miénk, bárki bármit mond. Túlságosan behálózott minket a telefonunk. Ezzel tisztába vagyunk, és tudjuk, hogy gond. De nem tehetünk mást.

2021. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Adott esetben ez is lehet egy függőség. Én régen a játékokkal voltam ugyanígy. Nehéz letenni valamit ha rá vagy kattanva. Valamint nálunk a családi összejövetelek egy idő után arról szóltak, hogy a felnőttek jól elvannak egymással a gyerek meg sokszor egy szót sem ért és halálra unja magát, ha hozzá is szeretne fűzni valamit egy adott témához az meg általában nem érdekel senkit, meg senki sem kíváncsi rá, mondván fiatal mit ért ő ehhez... Mostanra annyi változott, hogy a telefonoknak köszönhetően a gyerek tudja élvezni mások társaságát miközben a felnőttek egymásét. Nem azt mondom, hogy ez így rendben van, csak a miértjére próbálok rávilágítani. Sajnos a generációs szakadék ennek köszönhetően még inkább szélesedik. Mint érettebb félnek a szülőnek kellene előállni valamivel amivel áthidalható ez a szakadék. Például a gyereknek is teret adni, hogy az is legyen amit ő szeretne, legyenek közös programok, amik során megismerik egymást stb. Így a gyermek nem egy zsarnokként fog a szülőre tekinteni hanem adott esetben barátként is. Az elzárkózás is kevésbé lesz jelen mint "menekülési" opció. Kevésbé függne rá a telefonra, mert értékesnek tartaná azt az időt amit a családjával/másokkal tölthet. Persze ezt leírni egyszerűbb, mint megvalósítani, de nem lehetetlen. Láttam már rá jó példákat a környezetemben.
2021. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem születtem bele, de áldás ez a telefon, addig se kell beszélgetni senkivel
2022. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!