Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jelez rendszeresen...

Miért jelez rendszeresen hibát a freemail fiókom a Thunderbird kliensen?

Figyelt kérdés

Thunderbird kliens hektikusan hibát jelez és újra kéri a jelszavam, de a helyes jelszó után meg azt jelzi, hogy nem sikerült elküldeni.

Az üzenet:

A felhasználó jelszavának elküldése nem volt sikeres. A(z) freemail.hu levelezőkiszolgáló válasza: [SYS/TEMP] Temporary authentication failure. [fm2lb01.freemail.private:2021-02-04 11:30:38]

Egyéb körülmény, ami hatással lehet:

1. Webes felületen minden rendben - ugyanazzal a jelszóval.

2. A net szolgáltatóm SMTP-jét használom a freemail küldéskor is.

3. A gmail fiókom azonos beállításokkal hibátlan!

Tapasztalt már ilyet valaki és - persze - hogy oldotta meg?

Köszönök minden segítséget.



2021. febr. 4. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert a Freemail IMAP és POP elérése finoman szólva is hulladék.

Egy időben jól működött, de aztán hagyták veszni.

2021. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanazzal a beállítással néha belép a TB, vagyis ha utána nem piszkálgatok bele a beállításokba, akkor az jól van beállítva.

Köszönöm.

2021. febr. 4. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit!

Igen, pont ez a baj a Freemaillel. Pár éve nagy hévvel nekiestek, hogy na, most lesz rendes POP3, meg IMAP, és tényleg működött is pár hónapig.

Aztán kitalálták, hogy más IMAP/POP-szervere van az X évnél régebbi fiókoknak, meg más az újabbaknak. Ezzel párhuzamosan a "beállítások" menüpont is különböző módon nézett ki a régi, illetve újabb fiókoknál. Ne keressünk benne logikát, mert nincs. Aztán az egyik fióktípusnál elkezdett akadozni a POP/IMAP, majd hónapok múlva már a másik típusnál is. És ez azóta sem változott.

Én már jó ideje csak nosztalgiából őrzök a Freemail fiókjaimat, mert ennél még egy röpképtelen postagalamb is hatékonyabb. Néha nem enged belépni, néha nem lehet levelet küldeni, de sebaj...

A szomorú valóság az, hogy amire a Telekom ráteszi a mancsát, az jó eséllyel indul el a lejtőn. Lásd iWiW. Amikor a csúcson volt, megvették, a "lendület" miatt még egy ideig növekedett, de aztán semmit nem csináltak azért, hogy a felhasználókat huzamosabb ideig megtartsák. Hosszú ideig a szent ügyük, és a fejlesztés fő irányvonala az volt, hogy hogyan akadályozzák meg, hogy ki tudd másolni az ismerősöd e-mail címét. Összesen kétszer volt komolyabb - és értelmes - fejlesztés, egyszer némi tárhelynövelés, illetőleg az oldalak és alkalmazások létrehozásának lehetősége, majd másodjára már akkor volt egy teljes (és valljuk be, elég esetlen) átszabás, amikor már menthetetlenül elindult a lejtőn. És hagyták veszni a milliárdokat érő szolgáltatást.

A Freemailnél is ez a helyzet. Egy kifejezetten előremutató, korát megelőző szolgáltatásként indult, de amikor a Telekom felvásárolta, onnantól hébe-hóba ha van némi fejlesztgetés. Egy szerencséjük, hogy a neve a magyar köztudatban sokáig összefonódott az e-maillel, meg hogy sokan őrzik még az ezen időszakbók megmaradt fiókjukat. Máskülönben már ez is rég lehúzta volna a rolót.

Bocs a kisregényért, csak fel tudom húzni magam, amikor ennyire fájóan béna piaci viselkedést látok.

2021. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezekről a kezelésbe vevésekről mit se tudtam. :(

Szerencsére a freemail fiókomat csak olyan dobálós, mindenkinek megadós, hülye helyre regisztrációs fióknak használtam. Ma neki is álltam olyan regisztrációk átállítására, amit érdemesnek tartok. Aztán megszabadulok a freemail fiókomtól, ha ez így, bizonytalanul működő marad.

Mindenesetre köszönöm a biztatást, hogy mégse én vagyok láma! :D

2021. febr. 4. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!