Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Thunderbird-ben hogy is van ez?

Thunderbird-ben hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Költöztetném a leveleimet.

XP-ről egy másik gépre WIN10-re

Próbáltam egy "mozbackup" nevű programot, ami éppen erre való, de valami mégsem jó. KB 300 levél jött át és nem tartotta meg az eredeti mappa szerkezetet. Amire én most gondolok,hogy....


Az XP-s gépen a Thunderbird úgy volt beéllítva, hogy POP3 kiszolgáló protokollal ment.

A WIN10-es gépre mikor feltelepítettem a Thunderbid-öt , akkor az pedig IMAP protokollal kommunikál a kiszolgálóval.


Ha felnézek a szolgáltatóm webmail-jére, akkor ott is csak ezt a 300 levelet találom.


Magyarán, lehet, hogy a "mozbackup" program egyáltalán nem hozott át semmit?

A szolgáltató mikor POP3-ról IMAP-ra váltott, azóta keletkezett ez a 300 levél ?

És ahogy olvasom, hogy a levelek tárolási helye operációs rendszerenként eltérő.

Mit javasolnátok ?


2020. ápr. 25. 15:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki tudná, hogy pontosan melyik mappa tartalmakat kellene manuálisan átmenteni az XP-s rendszerről és a WIN10-nél milyen mappákba kellene ezeket beletenni, az lenne talán az egyetlen megoldás.
2020. ápr. 25. 15:14
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de kár, hogy nem néztem be előbb.

Saját kútfőből próbáltam megoldani, ami végül is sikerült.

Minden áron a PROGRAM FILES mappában levő Thunderbird-ben kerestem a megoldást.

Aztán rájöttem, hogy a DOCUMENT AND SETTING mabbában kell előtúni a Thunderbird mappa tartalmát. Ott van minden egyben, csak át kell másolni a másik gépre.

A mappa szerkezet is tökéletesen átmegy így, de az egyes levelek "jelzőbitjei" nem mennek át, név szerint az "olvasott/olvasatlan" üzenetek jelzései.

2020. ápr. 25. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!