Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook oldalam belépéskor...

A Facebook oldalam belépéskor azt kéri, hogy adjam meg a mobiltelefonszámom. De miért? Eddig nem kérte. Hogyan tudnám a telefonszám megadása nélkül ismét használni a Facebookot?

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztonsági okokból célszerű megadni, mert ha bármilyen hozzáférési problémád adódik (elfelejtett adatok, ellopott fiók), akkor a telefonszámodra küldött kóddal helyre lehet állítani vagy visszaszerezni az irányítást fölötte. Ha ez nincs, és kicsalják a jelszavaidat vagy be tudnak lépni, akkor átírják az e-mail címet (legrosszabb esetben ugyanazt a jelszót használod mindenhol, és az e-mail fiókodat is ellopják, átírják), és nem fogod visszaszerezni őket.

Jelenleg a mobiltelefonos hitelesítés az, ami megfelelő védettséget ad, mivel akinél ott van a mobil, az képes lesz hozzáférni a fiókhoz.

2020. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Célszerű tehát nem kötelező, ha jól értem. Hogyan tudom kikerülni?

Nem akarom a telefonszámomat megadni.

2020. nov. 8. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet kikerülni, akkor kötelező. A célszerűt arra értettem, hogy már a regisztráció során vagy használat közben érdemes megadni. Ha eljutsz odáig, hogy kéri és nincs más választási lehetőség, onnantól kötelező.
2020. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor kérte, sose adtam meg, csak az email címemet.Most már abba hagyta.
2020. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már nekem is abba hagyta.

Valamilyen okból már zárolták a fiókom.

Az adataim is törölve lettek?

2020. nov. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!