Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy a videómegos...

Miért van az hogy a videómegosztókon a régi videókon minőség romlás következik be?

Figyelt kérdés

Néha a youtube-on is tapasztalom de inkább a videa indavideo vagy más külföldi videómegosztókon tapasztalom hogy feltöltök egy jó minőségű Full hd vagy HD-és videót és 2-3 vagy 5-6 év múlva már csak rossz minőségben 240 p videóként lehet megnézni mintha megposatt volna a videó ez nagyon dűhitő.


Hiába veszek jó minőségű drága kamerát pár év múlva csak rossz minőségben lehet megnézni a videóm ,de miért van ez?


De nem mindegyik videóm ilyen van ami 5 éves full hd 1080p videó volt és most is az , viszont van ami full hd 1080p videó volt de mostmár csak 720 p felbontású videó.


De van olyan ami Full hd 1080 p videó volt mostmeg rossz minőségű gagyi 240 p videó.


Nem értem miért van ez a minőség romlás.



2020. aug. 2. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A videótömörítés folyamatosan fejlődik, folyamatosan újrakódolják a videókat a jobb technikával, hogy csökkenjen a méretük, így spóroljanak a tárhellyel. De minden egyes újrakódolás minőségromlással jár. 1-2 alkalommal még nem érzed meg, de nekem van fent 2007-es videóm, a flash korszak kellős közepéről. Eleve nem volt HD és a minősége se a legjobb, ma már nézhetetlen.
2020. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk ezt Youtube-on még nem tapasztaltam. Igaz, 720p-nél nagyobb felbontású videókat extrém ritkán töltök fel, de az 5 évvel ezelőtti 720p-s videók ugyanúgy 720p-sek.

Egyszer tapasztaltam látszatra hasonlót, amikor Flashről HTML5-re kezdett áttérni a világ, de annak az volt az oka, hogy bizonyos videók csak Flash lejátszóval nézve adták a max. felbontást.

Én inkább amiatt szoktam bosszankodni, hogy ha nekem csak egy extrém kis felbontásra van szükségem (mondjuk mert egy retro számítógép 320×200-as képernyőjét akarom rögzíteni/feltölteni), akkor is kénytelen vagyok mindkét kiterjedésben legalább négyszeresére felskálázni a felbontást, mert máskülönben a tömörítési algoritmus élvezhetetlenné teszi az egészet.

2020. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert ezek nem jótékonysági okból őrizgetik a videóidat. A ritkán nézettekre felesleges sok helyet pazarolniuk, így logikusan rosszabb, alacsonyabb felbontásra konvertálják őket ami jóval kevesebb helyet foglal.
2020. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De ez a helyfoglalás annyira jogtalan felhasználói jogokat sért hogy csak a milliós nézettséget értékelik ,meg amúgy akkor mire ez a nagy duma hogy a youtube tároló helye meg a többi videómegosztó tároló helye végtelen?


Ezek szerint mégsem végtelen a tároló helyük?


De persze ani ezerszer fel van töltve videó azokat nem törlik meg vannak akik más emberek videóját feltöltik.


Az ember rengeteg munkát időt pazarol egy videóban vesz meg drága kamerákat hogy jó legyen a minőség erre meg ők a felhasználók vagyis a megkérdezésünk nélkül gagyi minőségre konvertálják a videónkat?


Ez undorító és jogokat sért ,hol van akkor a végtelen tárhely a youtube-on meg minden hol?

Ha vissza kell konvertálniuk

2020. aug. 2. 23:22
 5/5 anonim ***** válasza:

"videómegosztó tároló helye végtelen?"

és ezt te komolyan elhitted..? :-()


Gondolom a fizetős tartalmak több ideig fennmaradnak eredeti állapotukban (amíg fizetsz), az ajándék lónak pedig ne nézd a fogát.. ;)

2020. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!