Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért rossz minőségű a youtube?

Miért rossz minőségű a youtube?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a youtube-ra egy videóanyagot, amit Apple ProRes 422 proxy minőségben exportáltam. A monitoron - még nem a videómegosztóról - megnézve jó a minőség, de vannak benne gyors mozgások, például egy gyors visszapörgetéses videóeffekt, ami CSAK a feltöltés után csúnyán kockásodik. Az exporton nincs kockásodás. A konvertálás minőségét nem lehet szabályozni, állítani a yt-on? Már többször észrevettem hasonló hibákat és váltani akartam yt-ról, pld. vimeo-ra, de ott heti 500MB a limit, ami semmire nem elég. Fizetni meg nem érdemes nagyobb csomagért. Ezt a listámat akarom feltölteni filmekkel: [link] De nem a youtube-ra, ha ennyire csúnya lesz a konvertált minőség. Tud valaki valami alternatív megoldást, beállítást, ami nézhetővé teszi a yt feltöltést? Köszi előre is.

2015. jún. 24. 03:08
 1/9 anonim válasza:

Szia !


A youtube önmaga rombolja a minőséget, ugyanis én is töltöttem már fel videót, és hiába volt a videó 1080p full hdnak megfelelő felbontásban, csak 720p-be tette fel, (kb fele olyan minőség, mint amire számítottam) pedig 1 gigás kártyám van, 8 magos procim, és volt hogy a videó is akadt, meg összeugrott a kép, nem tudom...a youtubenak van valamilyen jellegű sz*r dekódolása, és nem barátkozik a feltöltött anyag eredeti verziójával amit pcről töltesz fel ugye..

2015. jún. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az alap gond az, hogy nem jó formátumban töltöd fel a videót, és mivel a YouTube H264 -el dolgozik, ezért lehet az, hogy az átalakítás során romlik a minőség.

[link]

2015. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! a 720p-s végeredmény furcsa egy 1080p-s feltöltésnél. Arra meg nem is gondoltam, hogy nem jó formátumban töltöm fel a videót. Kipróbálom ezt a H.264-es feltöltést, bár a H.264-et nem tartom sokra. Gondoltam, ha feltöltök egy fullos minőséget (mégha proxy is), akkor az jó lesz. Átnézem ezt a ytube-os listát, amit mutatsz. köszi.


Láttam olyan előzeteseket, pld. akciófilmhez, gyors mozgással, fullKépernyőn, hogy szinte mintha moziban látnám, nagyon fullos minőségben. Azok miért jó minőségűek? Illetve nem akarok nekik rosszat, dehogy is! De magamnak is jót, jó minőséget. :)


Azt hol lehet meglesni, hogy egy adott videó, pld. egy előbb említett trailer milyen dekódolással készült? Kerestem, nem találom.

2015. jún. 24. 09:28
 4/9 anonim ***** válasza:

A "miért kódolja át?" kérdésre szerintem egyszerű a válasz: azért, hogy kevesebb tárhelyet foglaljanak a videóid, meg a több millió másik feltöltő videói. Senkinek sincsenek végtelen tárhelyei, pláne nem gyakorlatilag "ingyen". (Nem mondom, hogy teljesen ingyen van, mert a saját szerzemények mégiscsak értéket képviselnek, és azokon leginkább a Google fog pénzt keresni a reklámokon keresztül...)


Én is affelé mennék, amit KisPofa ajánlott: minél jobban közelítsd meg az ajánlott paramétereket, és próbáld meg úgy kihozni belőle a maximumot. Aztán reménykedj, hogy úgy már csak minimálisan fog rontani rajta a YouTube.

2015. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég világosan le van írva, hogy milyen codec-kel és milyen opciókkal ajánlott feltölteni videokat a youtube-ra: [link]

Ha ezt betartod, akkor kvázi minőségromlás nélkül fogja újrakódolni, mivel ugyanazok a beállítások.

2015. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem is kérdés, hogy miért kódolja át! Ezeket értem, megértem. Készítettem egy olyan exportot, amit ajánlottatok a youtube-on. MP4-ben is, H.264-gyel és MOV-ban is, H.264-gyel. Aztán feltöltöttem, mindkettő ugyanott kockásodik. Nos, a "kvázi minőségromlás nélkül fogja újrakódolni, mivel ugyanazok a beállítások" itt nem működnek. Feladom.


A nagy cégeknek, filmgyártóknak tuti van valami (talán fizetős) beállítás. Gondolkodom még abban, hogy a honlapomon utánanézek, hogy mennyi videót és hogyan tudok feltölteni a belső szerverre, mennyit kell fizetni érte, mi kell hozzá, meg ilyenek...

2015. jún. 28. 01:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki, akkor én kísérletezgettem eleget a kódolásokkal, konvertálásokkal, exportálásokkal, sokkal… A H.264 nem jobb a ProResnél és ha ezt ilyen csúnyán dekódolja, akkor a rosszabb minőség nem lesz jobb, szerintem. Talán tévedek.
2015. jún. 28. 22:57
 8/9 A kérdező kommentje:

Kispofa75, csináltam olyan exportot, amit a youtube és te is javasolsz: [link]


Ez egy új feltöltés: [link]

Én forgattam/vágtam és a yt által javasolt beállítással exportáltam. Ha megnézitek jobban, a homogén felületeknél roncsolódik. Készítettem egy másik vágást, ahol használtam (video) zajt is, ott "szépen" kockásodik, pedig azt is a yt által javasolt beállítással exportáltam.


Nem értem hogyan lehet olyan jó exportot készíteni, mint pld. egy amerikai film trailer-e. Van erre valami lehetőség nem hollywood-i produkciónak is? Vagy fizetősre váltani hogyan lehet? Vagy felejtsem el az egészet. Írnék a yt-nak ezügyben. Van valami elérhetőségük? Csak ezt találtam: https://www.youtube.com/t/contact_us De itt nem látom, hogy hová lehetne írni.

2015. szept. 15. 16:40
 9/9 A kérdező kommentje:
A megoldás: vimeo!
2016. jan. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!