Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg tudom nézni valahogy,...

Meg tudom nézni valahogy, hogy a modemem mikor és miért állt át nyitott wifire?

Figyelt kérdés

Halihó!


Szolgáltatós modemet használok. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nincs jelszavazva a wifi hálózat, teljesen nyitott. Egészen biztos, hogy beállítottam a jelszót. Az tény, hogy sok gond volt a nettel, és vagy négyszer cseréltek modemet, de mindig jelszavaztam.


Nem lehet megnézni valahogy az admin felületben, hogy mikor állt át (vagy állították át) nyílt hálózatra? Ha én nem tudom megnézni, a szolgáltató sem fogja tudni megmondani?


Köszönöm!


2020. júl. 24. 10:38
 1/4 Derwer ***** válasza:

Jó eséllyel ez az info nem fog kiderülni, direkt módon.

Indirekt módon esetleg a szolgáltató megtudja mondani, ha foglalkozik a kérdéssel.

2020. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A router webes felületén megnézed a naplót. A szolgáltató se tudna többet mondani/nézni.


Az összeesküvés hívőknek meg célszerű lenne saját routert használni amire a szolgáltatói eszköz a wan porton van rádugva és a wifi is kikapcsolható a szolgáltatós dobozon.

2020. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden wifi eszközödnek (telefon, laptop) jeleznie kellett hogy nem tud kapcsolódni a beállított jelszavas hálózathoz. De van helyette azonos néven jelszó nélküli.

Így csak Te lehettél aki kikapcsolta..


Túl egyszerű lenne ha így lehetne megtörni a wifi védelmet, hogy pl a szomszédod indít a tieddel azonos ssid néven egy AP-t aztán turkálhatna a laptopodban.. ;-)

2020. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok.
2020. dec. 29. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!