Az internet az mi?
Ha csak az emberek találták ki ezeket a gigabyte meg megabájtokat akkor miért nem adnak mindenkinek?
Mert akkor végtelen van. Ha én elhasználok 1GB ot akkor az hova megy? Vagy kevesebb GB lesz a világon? Valaki magyarázza el
Ez olyan, mint a telefonalas. Ebben a tekintetben vegtelen mennyisegu masodperc all rendelkezesedre, hogy beszelj, a masodperc "senkie" sem. Csak egy mertekegyseg, az ido egy mertekegysege. A "megabyte" pedig a tarolokapacitase, azaz adatmennyisege.
Ha valamelyik szolgaltatast hasznalod, ezek segitsegevel merik meg, hogy mennyit hasznalsz belole. Nem azert fizetsz, mert elfogynak a percek vagy a megabyte-ok, hanem mert hasznalod az infrastrukturat, azaz a kiepitett szolgaltatast igenybe veszed.
Az internet egyebkent egeszen mas(t jelent).
Adnak mindenkinek és jut is bőven
csak ki kell fizetni!
Az elhasznált GB-okat újra fel lehet használni! Mint a villanyáram! azokkal az elektronokkal amivel te ma a kávédat melegíted a mikróban, holnap 1 utcával arréb Manyika néni vasalójában lesznek, azt melegítik.
Vagy mint a levegő! Zgyanazt az oxigénatomot amit most belélegzel valószínűleg már nagyon sokmindenki más is belélegezte má... Lehet épp Mozart, vagy Galilei :)
A probléma az, hogy az adatok átvitelére használt közeg - legyen az optikai szál, csavart rézérpár vagy rádiós (vagy szabadteres optikai) kapcsolat - korlátozott kapacitású, bizonyos sávszélességet, íg bizonyos adatátviteli sebességet képesek átvinni, tehát nem korlátlanok.
A szolgáltató ezen adatátviteli közegeken több felhasználót szolgál ki. Hogy ezt igazságosan tegye (ne történhessen meg, hogy a "torrentező vérpistike" elvigye a külföldre szakadt unokáival videotelefonáló nagymama elől a sávszélességet) kénytelen korlátokat szabni az ügyfeleinek.
Ezt két módon teheti: sávszélesség- (Mbps), és adatmennyiség- (GB) korlátozással. Minél többet igényel egy ügyfél, annál többet vesz ki a "közösből" így többet kell fizetnie a rá eső részből.
A helyhez kötött szolgáltatók az előbbit preferálják, mert a fejállomásaikra szinte azonos mennyiségű ügyfél csatlakozik, általában hasonló sávszélesség-igénnyel, stabil kapcsolattal.
A mobilszolgáltatók meg inkább az utóbbit, mert a bázisállomásaikra változó mennyiségű ügyfél csatlakozik, eléggé változó minőségű kapcsolatokkal.
Az internet egy világméretű számítógépes hálózat.
Ennyi.
Aztán persze lehetne ecsetelni, hogy fizikailag hogyan oldják meg, milyen protokollokat dolgoztak ki, milyen módon lehet elérni, milyen szolgáltatásai vannak, stb. De a kérdésedre röviden annyi a válasz, hogy egy világméretű számítógépes hálózat.
A további kérdéseid egyszerűen értelmetlenek. Kevered az információ és az adattárolás mértékegységeit a sávszélességgel. Az, hogy miért nem adnak neked gigabájtot, nagyjából olyan kérdés, mintha én azt kérdezném, hogy miért nem adnak nekem decilitert? Van értelme? Nincs. És most bocs, de túl lusta vagyok elmagyarázni mindent az alapoktól, részletesen. Majd valami talán megteszi helyettem. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!