Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok a magyar Wikipéd...

Mit gondoltok a magyar Wikipédiáról?

Figyelt kérdés
Eléggé megbízható és kidolgozott? Mi az ami rossz és jó benne?

2020. jún. 10. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban jó és valós információkat osztanak meg, esetleg, ha helyesírási hibát veszel észre, akkor ne feltétlen bízz az adott információban, mert akkor az jele lehet annak, hogy nem ellenőrizték az ott leírtakat.
2020. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az angol sokszor részletesebb, de szerintem ahhoz képest, hogy mennyien beszélik ezt a nyelvet, nagyon jó.
2020. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Trágya. Röviden, tömören.


Na jó, intelligensebb formában: a magyar wikin megtalálhatsz olyanokat, hogy 14 éves utánpótlás korú focisták, celebek, ismeretlen doktorok/tanárok, a Mutymuty Bt. önreklámja, Prof. Dr. PhD. ScD. Kiss Gábor önéletrajza, 28 350 KB méretű gépi fordítások, szubcsonkok, katonai temetők, buszok, mellékutak, vasútállomások, körforgalmak, sorozatepizódok/egyéb fandom wikire való dolgok (pl Star Wars 200000-edik mellékszereplője akihez semmilyen forrás nincs megadva, csak imdb meg fandom wiki), kpop együttesek/albumok, random egyértelműsítő lapok, illetve "asdfasdfsdfasdfasdf" meg "hülye vagy" tartalmú trollkodások... ehhez képest egy csomó mindent nem találsz meg: nevezetes események, ismert videojátékok, sorozatok, személyek, olimpikonok, állatfajok, stb... (pl. még Martin Luther King híres mondásáról, a "Van egy álmom"-ról sincs cikk). És még ez a fene nagy tudásbázis. Röhej. Én azt mondom, hogy sokkal érdemesebb az angol wikit olvasni (annak ellenére tudom, hogy az sem szent tehén), óriási a különbség, sőt, ég és föld. Mindig is jobban szerettem, ezután még jobban. És még mielőtt esetleg kapnék ilyen jellegű kommenteket, hogy "akkor te is szerkeszd a magyar wikit ahelyett hogy itt panaszkodsz", öt évig voltam szerkesztő (anonim módon hét). Kijelenthetem, hogy egyáltalán nem hiányzik. Sőt, szerintem sokkal jobb így.


De persze nyilván alap ismeretek megszerzésére érdemes, csak azért fenntartással kell kezelni. Ugye a wikipédia lényege, hogy bárki szerkesztheti. Tehát beleírhatnak trollkodásokat is, azokat mondjuk előbb-utóbb visszavonják. Csak gondoltam, megosztom a saját tapasztalataimat is. Csak alap ismeretek megszerzésére jó, másra nem igazán.

2022. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as ja csak aki regisztrál az nem tud lelépni ha menni akar, legalábbis régen így volt. Maximum nem foglalkozik vele, aztán majd idővel a magyar rendszer észreveszi, hogy oh ez a felhasználó már nem foglalkozik vele, és akkor eltávolítják a rendszerből a regisztrációját, mert rájönnek, hogy csak nekik szar, ha spamként foglalja a helyet.


De amúgy ettől függetlenül van értelme, csak hülyeség hogy bizonyos weboldalak nem képesek arra, hogy hagyni hagy menjen az aki nem akar maradni. Magyarán önmaga simán eltávolíthassa a regisztrációját.

Ez is az emberi jogokhoz tartozik ugyanúgy. Ne korlátozd szabadságában azt aki rájött nem akar ott maradni, ez vonatkozik a netikettre is.

Azóta nem tudom van-e változás ebben de nagyon régi elavult dolog, hogy ilyen oldalaknál nincs olyan opció, hogy a felhasználó bármikor mehessen.

2022. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval ettől függetlenül az ellenőrzött tartalmak hasznosak. 4-es vagyok.

De azzal nem értek egyet, hogy valaki önkéntesen az idejét arra fordítja hogy ingyen tartalmat gyártson nekik, és ha menni akar a regisztrációját nem távolíthatja el önmaga. 4-es vagyok.

2022. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es: még mindig úgy van, hogy nem tudod magad végérvényesen törölni, hanem csak kirakod, hogy visszavonult és slusszpassz. Amúgy meg ja, egyetértek.
2022. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!