Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen népszerű a social...

Miért ilyen népszerű a social media?

Figyelt kérdés

Egy brit kutatás kimutatta, hogy az átlag felhasználok a social median töltött idejük 90 %-át teljesen értelmetlen dolgokra pazarolják el.

(akinek nem inge ne vegye magára) A Youtubeon vannak hasznos videók és minőségi szorítkoztató tartalmak is, azonban ez facebookra, instára és a tiktokra nem igazán mondható el. Amikor fellépek instára az az érzésem, hogy folyton szponzorációt tolnak pofámba identitászavaros huszonéves "influencerek" által. Facebookon azt látom, hogy mindenki kirakja élete legszebb pillanatait meg persze itt is rengeteg fizetett promóció. Tiktokon, pedig a videók 95% teljesen igénytelen unalmas sz.r. Valahányszor fellépek az utóbbi három platformra, mindig azt érzem, hogy módszeresen elfecséreltem az időm. Nektek mi a véleményetek erről? Vagy csak én használom rosszul?



2020. máj. 13. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az ember társas lény, és ezek az oldalak ezt használják ki. Egyrészt valóban nyújtanak ezzel kapcsolatos szolgáltatásokat, másrészt közben reklámoznak és bevételre tesznek szert.
2020. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, miket nézel a social médián keresztül. Facebook-on is, Instán is vannak például képzőművészek, online kurusaik vagy rajzos, festős videóik. Akik rajzolni tanulnak, nem tartják ezt haszontalannak. Ugyanebbe a kategóriába tartoznak akik egyéb kreatív, DIY dolgokat, főzős videókat tesznek fel, osztanak meg. Nem csak csücsörítős pózerek használják ezeket az oldalakat.


Vagy nekem vannak olyan ismerőseid.

2020. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tudom, hogy rengeteg hasznos tartalom is van ezeken az oldalakon, azonban be kell látnod, hogy ezeknek a népszerűsége elenyésző a többi értelmetlen kontenthez képest. Nézd meg a top 10 legkövetettebb tiktok/instagram fiókot, ezek az oldalak nem szólnak másról csak szponzorációról és szemérmetlen magamutogatásról. YouTubon meg nézd meg Cresser vagy alex gaming csatornáját, az egész videó nem szól semmiről és van fél millió követőjük, amikor belenézek egy ilyen videóba, akkor konkrétan azt érzem, hogy az is többet adna az életemhez, ha az kikapcsolt képernyőt nézném.

2020. máj. 13. 14:37
 4/4 anonim válasza:
100%
Utolsó nem vagy ezzel egyedül. Én nem is foglalkozom ilyenekkel, ezek az emberek magamutogató betegfejű senkiházik. Egyébként meg likeokat is lehet venni pénzért, meg istenítő szövegeket is. A bizniszt csak beindítani kell, utána könnyebb már fentartani. Szóval azt akarom mondani, hogy lehet sok hozzánk hasonló van aki gyülöli ezeket az embereket, s a követők fele kamu. Nem tudhatod. Honnan tudod h ching chunk yang igazi-e? Vagy misz műmájer repedtsarkú? Abban igazat adok, hogy inkább üres monitor, mint ilyenek, mert szétverném még a monitort is ha 10 percet néznem kellene valami repedtsarkút aki osztja az észt 0 iq-val.
2020. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!