VPN és Google kereső probléma? (többi lent)
Üdvözletem! VPN előfizető vagyok. Itt nem szeretném részletezni, hogy melyikre, mert szerintem az mindegy. Az a problémám, hogy amikor a Google keresőt használom VPN-ről, szinte minden kereséskor bedob egy oldalt, hogy nem vagyok-e robot és képkockákat kell bejelölgetnem. Ez irtó idegesítő tud lenni, főleg ha sürgősen kell keresned valamit. Nem értem a Google miért cseszik ki a VPN-esekkel, sérti őket, hogy így nem tudnak úgy lekövetni vagy mi?
Nincs erre valami megoldás?
Nem a VPN-esekkel cseszik ki, ez egy biztonsági opció, mivel nem tud téged hova tenni, változó ip, titkosított csatorna, stb.
Megoldás, hogy nem használsz VPN-t/más titkosítási eljárással dolgozó VPN-re váltasz/kipróbálsz reCAPTCHA Autoclick bővítményeket/stb
Nem érted.....
A Google nem a VPN-esekkel tol ki, hanem ő úgy érzékeli, hogy egy IP címről percenként több (több száz vagy több ezer) kérés érkezik, ami úgy tűnik, mint ha valaki épp egy célzott DDOS támadást indítana a szerverei felé, ezért kér állandóan megerősítést.
#1
Értem, de viszont más keresőszolgáltatóknál én még ezzel a gonddal sosem találkoztam, csakis a Google-nél. Bing, DuckDuckGo,Ecosia,stb ezeknél sosem dobja be ezt a captcha hülyeséget, csakis a google-nél.
Használj más keresőt, pl Duckduckgo, ott nincs ilyen probléma.
Sajnos a google kémkedik, ami már nyílt titok (droid, stb.), így megvan rá a módszere, hogy meglássa azt, hogy valaki nem a valós adatait mutatja neki (vpn mögé bújik, tor-t használ) és igazából nem is azért kell captcha-t kitölteni, mert robotnak titulál (hiszen egy keresést miért indítana robot és mennyiben terhelné a szervereit), hanem azért, hogy rabolja az idődet és jellemzően nagyon lassan eltűnő és nagyon lassan előjövő dolgokat mutat, vagy akár 4-6 képet is (pl. jelzőlámpák, gyalogátkelők), amit egymás után kell megjelölni, míg ez egy átlag oldalon 2-4db kép kijelölésével megoldható, amik nem tűnnek el, nem töltődnek újra, hanem ez a 2-4 kattintás elegendő. Tehát ez a szivatás kategória. Ez ellen csak a kereső cseréjével tudsz védekezni.
A google a keresések találatait saját linken keresztül nyitja meg, így megtudja a géped adatait (IP, tartózkodási hely, OP rendszer, böngésző típusa, száma, ...), amivel a reklámait el tudja számolni. De ha te fals adatokat adsz meg, mert elbújsz, neki is fals adatai lesznek, amire nem fizet a megrendelő.
Nekem pl. "Fake Browser" a böngésző azonosítóm, így nem is hajlandó megnyitni a gmail-t html5 (normál) módban, csak html-ben. Külön linkkel lehet ezt kijátszani. Ilyen a VK is, ami viszont mobil böngészőnek tekinti, mert nem ismeri. Tehát ha csak a böngésző nevét átírod, már akkor elkezd szórakozni veled a google.
Ez kb. olyan kémkedés, mint annó a fb volt. Aki nem hitelesítette telszámmal a fiókját, szó nélkül ki lett zárva, azaz mindenáron hozzá akart jutni a telefonszámhoz. Ha jól tudom már regisztrálni is csak azzal lehet, ami ugye az éves adategyeztetés miatt visszakövethető névre, lakcímre, így ennyit a névtelenségről és biztonságról. (Nekem ezért sincs fb-m.) A google a gmail-hez is rendszeresen panaszkodik telefonszám megadása miatt, de ott még nem tették kötelezővé.
Leegyszerűsítve:
Ez kb. olyan, mint az ingyenes programok: reklámok jönnek elő, funkciók hiányoznak, hogy rendes verziót használj helyette.
Nála a keresés gyorsasága az, amit értékelnek az emberek és pont ezt veszi el azzal, hogy húzza az időt a capthca-val.
Erre nincs megoldás, csak másik kereső használata.
A DuckDuckGo sem tökéletes, mert nem azonos a találati adat a másikkal, így érdemes akár mást is kipróbálni és 1-nél megragadni, ami a te keresési feltételeidnek jó eredményeket hoz. A kacsás főleg idegen nyelvű oldalakon van otthon, így magyar találatokban nem bővelkedik. De nincs is tele reklámmal, se követő linkekkel.
Mr. V.
Félinformációkból tévesen leszűrt buta következtetéseket és paranoid téveszméket terjesztessz.
"megvan rá a módszere, hogy meglássa azt, hogy valaki nem a valós adatait mutatja neki"
A Google pont ugyanannyira látja, ha VPN mögött vagy, mint bármelyik másik kereső.
"(hiszen egy keresést miért indítana robot és mennyiben terhelné a szervereit)"
Nem egyetlen keresésről van szó, hanem percenként/másodpercenként akár több százról vagy ezerről. Miért indítana keresést a robot? Mondjuk DDOS céljából, brute force céljából, ... nézz utána ezeknek, ha még nem hallottál róluk.
"A google a keresések találatait saját linken keresztül nyitja meg, így megtudja a géped adatait (IP, tartózkodási hely, OP rendszer, böngésző típusa, száma, ...), amivel a reklámait el tudja számolni."
Nem, nem, és nem. Megint hülyeségeket írkálsz.
Mivel a keresés eleve a Google oldaláról indul, már ebből kifolyólag is megkapja azokat az általános adatokat, amiket minden más weboldal is elér (oprendszer, böngésző, stb.). A reklámjait NEM így számolja el, mivel ez a módszer alkalmatlan arra. Így csak azt számolja el, hogy melyik linkre kattintottál.
"Nekem pl. "Fake Browser" a böngésző azonosítóm, így nem is hajlandó megnyitni a gmail-t html5 (normál) módban, csak html-ben. Külön linkkel lehet ezt kijátszani. Ilyen a VK is, ami viszont mobil böngészőnek tekinti, mert nem ismeri. Tehát ha csak a böngésző nevét átírod, már akkor elkezd szórakozni veled a google."
Nem, nem, és nem. Az Gmail egy halom olyan szolgáltatást használ, ami csak a modern böngészőkben érhető el (Chrome /Blink/, Firefox /Gecko/, Edge). Ha azt érzékeli, hogy számára ismeretlen böngészőből jössz, akkor az alap HTML verziót szolgálja ki, mivel úgy gondolja, a te böngésződ nem alkalmas a modern változat megjelenítésére. Nem "szórakozik veled", hanem azt próbálja elkerülni, hogy egy szétesett, félig működő weboldalt kapj.
"Ez kb. olyan kémkedés, mint annó a fb volt. Aki nem hitelesítette telszámmal a fiókját, szó nélkül ki lett zárva, azaz mindenáron hozzá akart jutni a telefonszámhoz. Ha jól tudom már regisztrálni is csak azzal lehet, ami ugye az éves adategyeztetés miatt visszakövethető névre, lakcímre, így ennyit a névtelenségről és biztonságról."
A telefonszám NEM követhető vissza vissza névre vagy lakcímre. Erre egyedül a hatóságok képesek, azok is csak nyomós indokkal. Egy cégnek pont annyi joga van hozzájutni a te személyes adataidhoz, mint egy magánszemélynek.
Felesleges vitába nem fogok belefolyni, mert igazából nem a kérdésedre adott választ, csak az én állításaimba kötött bele... de csak példaként, ha nem követőlink alapján szerez rengeteg adatot, akkor miért is használja???
És a bőngészőkba miért tölthető "google redirect bypasser" plugin?
Csak menj egy találatra és nézd meg, ha azt onnan nyitod meg, 1-2mp-re milyen címet mutat, mert nem azt, amit fel akartál keresni.
DDOS? Az ellen egy router is tud védekezni, mégsincs benne captcha. Akkor hogy is van ez?
...és még sorolhatnám, hogy pl. a hülyék fb-n árulták a drága védőeszközöket és láss csodát, a rendőrök odataláltak az emelet/ajtót is ismerve, ami IP-ből nem biztos, hogy kiderül, de egy telefon előfizetői adataiból már igen, ami pedig nem volt a hirdetéseikben megadva, csak a fb regnél. Jó, persze ők bűnözők voltak, de ki garantálja, hogy bárki mást nem monitoroznak?
Mivel magyarázza akkor a 3-4 captcha kódot az 1 helyett és a nagyon lassú eltűnést, előtűnést, ha rendes IP-ről gyors és egyszerűbb, akár 1 kattintásos jön elő? Semmivel nem magyarázza, csak vitatkozik, míg én érveket is írtam és tapasztalatokról beszéltem.
Szóval lehet vitát folytatni, de a kérdező kérdezett valamit, én leírtam valamit, amit itt mégegyszer alátámasztottam...
Tudtommal ez nem vitafórum, így nem is olvasom tovább e kérdés válaszait, csak mivel megszólíttattam, úgy éreztem reagálnom kell, de itt be is fejezem.
A kérdező majd eldönti, hogy annak hisz, aki alá tudja ész érvekkel támasztani a leírtjait, vagy annak, aki csak kötegszik.
"És a bőngészőkba miért tölthető "google redirect bypasser" plugin?"
Ennek a pluginnak pont a Google oldalain nincs értelme, mert ott oda irányít át, ahova várod, tehát ha rákeresel arra, hogy lap.hu, bejön a találati oldal, akkor nem fog a pornhubra irányítani, hanem a lap.hu-ra fog. És emelett még a linket is látni.
A kiegészítő neve egyébként csak simán Redirect Bypasser, nem Google Redirect Bypasser - a Google-t csak te raktad hozzá (valamiért nagyon haragszol te a Google-re).
Olyan oldalakon van értelme használni, ahol zavaró redirect van (pl. reklámra irányít át).
"Csak menj egy találatra és nézd meg, ha azt onnan nyitod meg, 1-2mp-re milyen címet mutat, mert nem azt, amit fel akartál keresni."
Meglepő módon, egy Google-s link google.com-os címre mutat...
"DDOS? Az ellen egy router is tud védekezni, mégsincs benne captcha. Akkor hogy is van ez?"
Nem nagyon tudod, mi az a DDOS.
A DDOS egyes formái ellen képes védekezni egy router (egy darabig, amíg ki nem fekszik), de a túlterheléses támadások ellen nem ér semmit, hisz az pont arról szól, hogy olyan mennyiségű adattal árasszuk el a célhálózatot, hogy a legális kéréseket se tudja kiszolgálni, illetve annyira telített legyen a csatorna, hogy az adat már el se jusson a hálózatig.
"...és még sorolhatnám, hogy pl. a hülyék fb-n árulták a drága védőeszközöket és láss csodát, a rendőrök odataláltak az emelet/ajtót is ismerve, ami IP-ből nem biztos, hogy kiderül, de egy telefon előfizetői adataiból már igen, ami pedig nem volt a hirdetéseikben megadva, csak a fb regnél. Jó, persze ők bűnözők voltak, de ki garantálja, hogy bárki mást nem monitoroznak?"
Mint fentebb írtam, a hatóságoknak joguk van hozzáférni a felhasználók internetes adataihoz. Ezt egyébként könnyebb IP alapján kikérni a netszolgáltatótól, mert az egy végzés alapján kiadja, a Facebookkal pedig külön csatát kell vívni ilyen esetekben.
"Mivel magyarázza akkor a 3-4 captcha kódot az 1 helyett és a nagyon lassú eltűnést, előtűnést, ha rendes IP-ről gyors és egyszerűbb, akár 1 kattintásos jön elő?"
Ez attól függ, hogy a Google melyik szervere fog kiszolgálni, egyes szerverein ugyanis még a régi típusú captcha van.
"Semmivel nem magyarázza, csak vitatkozik, míg én érveket is írtam és tapasztalatokról beszéltem."
Semmilyen érvet nem hoztál, csak a képzelgéseidet írtad le. Nekem meg van egy olyan szokásom, hogy az ilyen félművelt alakokat megpróbálom kijavítani, mert az ilyenek kifejezetten károsak.
DuckDuckGo-nak soha nem volt ilyen felugró szarja.
Direkt reklámozza is magát, hogy nem figyelnek meg.
Ééééssss IGEN!
A google azért szívat, hogy ne használj VPN-t, tort vagy egyéb titkosítást.
Ebből élnek. A reklámokból.
(Egyszer megnéztem egy mobilt amit meg akartam venni. Kb. 2 hónapig az összeg google reklám arról a mobilról szólt. Szerinted véletlen?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!