Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom a linksys routereme...

Hogy tudom a linksys routeremet AP-ként üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A Tmobile-nál van előfizetésünk. Az általuk biztosított modemre van rákötve a tv és vezeték nélkül szolgáltatja a netet a lakás nagy részében.

Erre az eszközre kötöttem egy kábelt és elhúztam a lakás egy olyan pontjába, ahol már elég rossz a jelerősség. Ott bedugtam a kábelt egy Linksys Wrt54GS routerba.

A kérdés az lenne, hogy miképp tudom beállítani a Linksys routert, hogy mint AP üzemeljen?


2020. ápr. 12. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Azonos SSID-t akarsz szórni, vagy lehet más a WIFI hálózat neve ezen a helyen. Csak WIFIn használnád a netet, vagy vezetékkel is csatlakozna eszköz ehhet a Linksys routerhez?[Akarsz "barangolni a két hely közt, ide-oda járkálva mobileszközzel?]
2020. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert ha nem baj, hogy más SSID-t sugárzol a másik helyen, akkor annyi az egész, hogy összekötöd kábellel a szolgáltató kütyüjének LAN portját a Linksys routered WAN portjával. És ha a szolgáltató routere ad DHCP-t (a kábeles LAN portokon is), akkor a Linksysen a WAN oldalt dinamikus IP-re állítva már kapsz internet elérést a fő-routeredtől, amit a szolgáltatótól kaptál. A Linksys LAN oldalát és a WIFIt úgy konfigurálod, ahogy szimpatikus neked.
2020. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!