Hálózat létrehozása?
Köszönöm a választ. Azt még megkérdezném, hogy úgy is működik majd, ha később még lesz majd pár gép, de azokon valószínűleg Windows 8.1 Enterprise fog futni? Illetve ez úgyis megoldható, hogy a szerver csak a kérdésben írt funkciókért felel? Tehát én első körben nem szeretném, hogy azon menjen át minden hálózati forgalom.
Továbbra is várom a válaszokat. Köszönöm! :)
A Debian + Samba is jó megoldás.
A kérdés az, hogy:
* melyik rendszerhez értesz
* Windows esetén a Windows szerver megvásárlása/legális beszerzése (iskola esetén a Tisztaszoftver program keretén belül: [link] ) megoldható-e
Aminek mind két rendszer esetében nézz utána, az a "roaming profile" - Samba esetén:
* [link]
Köszönöm a válaszokat. Mindegyik nagyon hasznos :)
Elvileg (legalábbis eddig úgy néz ki a dolog) a jogtiszta, legális szoftverbeszerzés az megoldható.
Még lenne pár kérdésem :) Ilyen kis hálózathoz gondolom nem kell bika erős szervergép. Igazából egy a kliens gépeknél csak egy leheletnyit lesz izmosabb a szerver. Egyszerre 16 klienst valószínűleg ki fog tudni szolgálni? Később ez lehet, hogy felmegy kb. 40-re.
Erőforrás oldalról nézve melyik bírná jobban? A Windows-os vagy a Samba-s megoldás?
Illetve ez úgyis menne, hogy én a szerver gépet ugyanúgy rákötöm a már meglévő hálózatra. Mármint azt nem szeretném, hogy a szerver gépbe megy be a net és onnan megy tovább mindenfelé. Most jelen pillanat úgy van, hogy bejön egy routerba, onnan pedig egy switchel van továbbosztva. Tehát úgyis megoldható a dolog, hogy a szervert is a switchre kötöm rá?
"Tehát úgyis megoldható a dolog, hogy a szervert is a switchre kötöm rá?"
Igen, simán megoldható.
Ha már routerként/átjáróként akarod használni, akkor két hálókártya kell bele - egy az Internet-elérés, másik meg a switch egyik portjába csatlakozva.
De ez esetben számíts arra, hogy a NAT-olás, a tűzfal- esetleg a proxy-funkciók további erőforrásokat fognak igénybe venni.
Mivel feltetted a kérdést, nyilván nem linuxoztál, így azt nem tudom ajánlani - pedig azzal is simán meg lehet csinálni azt, amit akarsz. De Windows Server-en könnyebb dolgod lesz, ha most kezdesz hozzá (max. nem fogd soha érteni, hogy mi történik :-) ).
A roaming profile-t én elfelejteném, a home/document redirect kíméletesebb, nem kell minden ki- és bejelentkezéskor rángatni a felhasználó home-ját. Kirak egy 20GB os mkv-t az asztalára, és soha ki nem jelentkezik többé :-)
Köszönöm, mindenkinek megy a zöld, sokat segítetek. Már kezdem látni, hogy merre induljak. :)
A szerver gép az egy hp prodesk 600 G2 SFF lenne i5-ös procival és 4GB memóriával. Ez szerintetek elegendő?
A kliensek gépekben meg Intel Celeron G1820 van és 4GB memória.
Egyelőre csak switchre szeretném rákötni, így remélem elegendő a fentebb említett gép szervernek.
Régebben nagyon minimálisan foglalkoztam linuxal, de azóta a tudásom szinte nullára kopott. :/ Akkor lehet, hogy maradok inkább a Windows server megoldásánál. Mondjuk nagyon szívesen elmélyülnék a linuxos megoldásban is. Lehet, hogy majd VirtualBoxos környezetben azzal is megpróbálkozom. Esetleg tudtok valami jó anyagot, amivel el lehet kezdeni így a linux világát. Teljesen alapoktól építkezve? Illetve Windows Serverekhez van valami jó könyv? Dokumentáció? Bármi? Ha már valamivel foglalkozom, akkor szeretném érteni is majd :) Akkor is, ha nem fog egyik napról a másikra menni. :)
Erről a home/document redirectről tudnál kicsit írni? Vagy van erről valami jó kis olvasnivaló?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!