Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi IDE HDD-ről mentenék egy...

Régi IDE HDD-ről mentenék egy IDE külső dvd-rw-re (3,5) csatoltam rá, de nem jelenik meg mint meghajtó a sajátgépen?

Figyelt kérdés

Ezt próbáltam, de nem segített>>> [link]

Régi családi cuccok vannak rajta, ezen keresztül próbálkoztam. A belsejét kivetem, és oda kötöttem be a HDD.t.

[link]


2019. júl. 22. 17:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Őőőő...nem a hdd-re kell tolni ezt a jumpert?

Én így csináltam: [link]

...vagy félreértettem?

2019. júl. 23. 21:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, a HDD-re kell a jumper. Mindegyiknek a házán is rajta van az ábra, hogy melyik esetben hová kell rakni. A fém burkolaton(adattábla) is és a ház műanyag részén is ott van.

Az IDE kábel végén lévő csatlakozót mindig a Master HDD-re, a kábel "közepén" lévőt pedig a Slave HDD-re kell rádugni.

A tápcsatlakozót (molex) pedig értelemszerűen a helyére...

2019. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon rendes vagy.

Kipróbáltam, masteren, slaven...semmi. Mindig mint "nyomtató" jelenik meg, de csak a tálca jobb szélén felugrik.

Sem a sajgép, sem a lemezkezelő nem látja. De ez egy IDE nagy dvd rw író csatlakozó része, amire ráfabrikáltam, és egy laptoppal van összekötve. Egy Ide csati van ott és egy táp...más nincs az írón. Hátul meg valóban a nyomtatókon szokásos usb alj van. Type B.

Ilyen a kiosztása a HDD-nek [link]

Vagy próbáljam még a Cable változatot is

2019. júl. 24. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!