Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj hogy ki dobtam a hulladéku...

Baj hogy ki dobtam a hulladékudvarba a PC-t, vagy meg lehetett volna még javítani?

Figyelt kérdés

Ez volt az első saját pénzemből MAXDATA gépem (használtan), de elég sokat ráköltöttem már pár éve, új táp, ramok, HDD, DVD író.


Ilyen hibákat csinált:

áramtalanítás után újra feszültség alá helyezett gépemet bekapcsoltam akkor 1-2 mp-re felvillantak a ledek, ventilátorok felpörögtek, majd leállt és újraindul a gépem, és néha a dátum vissza állítódik 2002-re. Ilyen furcsa hangot is add ki,pityegés vagy folyamatba, én az alaplapnál halom ezt a hangot.


MSI 865GM3-LS P4 Alaplap



Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor



RAM 2GB



FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W Tápegység



De most FSP 300W Tápegység van benne.



Szokott olyan csinálni lefagy és eltünteti a DVD író meghajtóját is, meg mozgatom a kábeleket utána egy darabig jó. 3db kondi kicsit púpos. Táp kebelt bedugom a konnektorba, utána bekapcsolom a gépet, akkor le állt és újra indul, ilyenkor néha a dátumot vissza állítsa 2002-re. Teszteltem a gépet másik táppal 4db memóriával akkor is újra indult, de mikkor egy darab memória sincs benne akkor nem csinálja ezt a le állást újraindulást, régi memóriát elsőre nem ismerte fel mert nem volt kép, a memóriáknak biztos nincs baja főleg mind a 4db memóriának. ilyenkor csak a tápokat és alaplapot és a memóriákat teszteltem, A HDD és DVD írót ilyenkor lecsatlakoztattam a gépről.



Processzor meg már gyenge nem jó a hűtése, már régen is volt pasztázva.


Mindig nagyon meleg a HDD, de már meg adta magát.



Fekvő házas. Most tonnába úgyse használtam csak pot gépnek használtam ha mostani gépemmel történt volna valami baj. Merevlemez is tönkrement lemezolvasási hibát írt.


Milyen gyors lett volna ez a gép új merevlemezzel?



2019. jún. 23. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a gép kuka
2019. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MGéza ***** válasza:
Maradt volna ugyanolyan csiga. D cerka ma már legfeljebb internetezni való vagy még arra sem, a komolyabb flash tartalmak simán megfektetik. A dátumos problémát szerintem egy alaplapi gombelem megoldotta volna, de ez már tényleg a semmire sem jó kategória.
2019. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!