Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez vajon táp hiba lehetett?

Ez vajon táp hiba lehetett?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éve újítottam fel a gépemet és nagyon sokáig egy idegesítő problémával szembesültem. A felújítás egy hónapig minden rendben volt majd egy olyan hibajelenség lépett fel, hogy időközönként kikapcsolt a monitorom, stand by üzemmódba lépett a hang vagy ment tovább (ilyenkor a skype beszélgetést is ment) vagy elment teljesen és reset gomb megnyomásával se jött vissza kép csak akkor jött vissza, ha teljesen kikapcsoltam a gépet.

Az volt a legbosszantóbb az egészben, hogy teljesen véletlenszerűen jött elő ez a hibajelenség volt mikor 5 perc után máskor 1 óra után, de volt olyan is, hogy 2 óra után se jött elő. Szinte az összes játéknál tapasztaltam ezt a gta 5-öl kezdve a half life 2-ig. A gta 5-nél tapasztaltam legtöbbször és főleg online módban volt ez idegesítő. Már kétszer vittem szervízbe egyszer se találták meg a hiba okát.


Egy cooler master elite force 600w tápom volt és azt láttam, hogy mindenhol fikázták ezt a tápot mind magyar, mind külföldi forumokon. Nem olyan rég vettem egy be quite! pure power 11 500w-os tápot ami minőséginek számít és eddig nem tapasztaltam semmilyen hibát, de ezt még nem akarom elkiabálni.


Az a hibajelenség annyira felkúrt, hogy még álmomban is előjöttek. A rendszer már többször újra lett húzva, számtalan driver volt fent, ddu-t is használtam, portolanítottam nem is egyszer, mértem a hőfokot nem volt túlmelegedés. A szervízben a furmark egésznap ment. Itthon leteszteltem cpu-t aida 64-el a cpu felment 100 fokig semmi baj nem történt, leteszteltem a memtestet is, semmi hibát nem talált.


Vajon az lehetett a probléma, hogy annyira szar volt a táp, hogy nem mindig tudott megfelelő minőségű áromot szolgáltatni a videókártyának? Ezért nem reagált a resetre se? A half life 2-nél is előjött ez egyszer, de az már elég régi játék és nem terheli le eléggé a mai gépeket. Egyébként a gépem adatai: Alaplap: Asus z170pro CPU:i5-6500 Ram: kingston hyperx 2*8gb ddr4 Vga: Asus rx470 4gb. Csak játékoknál fordult elő ez a hiba, és remélem soha többé nem fog elő jönni.


2019. febr. 15. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom,hogy magától értetődik.
2019. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!