Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegység szükséges...

Milyen tápegység szükséges ehhez a géphez?

Figyelt kérdés

i7 8700k

asus rog strix z390-f

4 darab 8Gb hyperX savage 2400 mhz

gigabyte g1 gaming 1080 windforce

samsung 250gb ssd

ezen kívül van 5 darab vinyó pár terásak

1 dvd lejátszó

5 venti

és dark rock pro 4 proci hűtő

azt hiszem ennyi


eddig egy fsp hydro Gold 650wattos táppal ment, meg is lepődtem, ugyanis a videókártya a gyártó oldala szerint 500wattot eszik ami rengeteg, mégis működött, de most i5 6600k-ról váltottam az i7-re és alaplapot is cseréltem + vettem 3 ventit és 2 ramot


elvileg nem nagy a különbség max 50 watt lehet, de félek, hogy erre már nem lesz elég ez a táp, mi a véleményetek? elég lehet még rá? sajnos pontosan kiszámolni nem tudtam, de látszólag nem elég. milyet érdemes venni? 850 wattost?



2019. jún. 20. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen majdnem felnevettem.

Először is, a gyártó oldalán nem a fogyasztást szokták elsősorban felírni hanem hogy mekkora teljesítményű táp ajánlott kb. de ez általában rosszabb minőségű tápra igaz ami nem képes a névleges teljesítményt leadni az adott ágon.(VGA esetén +12V-os ágán)

A lényeg az hogy bőven elég lesz, nem kell aggódnod miatta.

2019. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, egy két helyen hiányos a tudásom, sejtettem, hogy táp teljesítményére utal, de mondom megkérdezem már. Annyi, hogy logikusabbnak tartotta mvolna ha egy körülbelüli teljesítményt adnának meg az adott alkatrészre a gyártó oldalon, mert így esélytelen kiszámolni. Viszont ha elég lesz ez összeteszem a két kezem, elegem volt már az alkatrész vásárlásból, haha :'D
2019. jún. 20. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

A VGA nem fog 200W-nál többet enni, legfeljebb extrém tuninggal. A teljes gép max fogyasztása megáll 400 W környékén.

FSP Hydro G/GE teljesen jó ide, még az 550-es változat is.


A gyártó oldalán lévő ajánlást nem érdemes figyelembe venni (hiszen nem tudhatják, neked milyen hardvereid vannak még a gépben).

2019. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A főbb fogyasztók:

* i7 8700k: 95 W TDP [ [link] ]

* GTX 1080: 180 W [ [link] ] - de ha a tápcsatlakozóit nézzük: az alaplapi PCIe csatlakozón max. 75 W-tot, a 8 tűs PCIe tápcsatlakozón max. 150 W-tot vehetnek fel ( [link] ), ami összesen max 225 W lenne

ez - a GPU adataival számolva - összesen 275 W.


A többi:

* A memóriamodulok darabonként ~1,5 W [ [link] ]

* samsung 250gb ssd - max 4 W [ [link] ]

* merevlemezek: átlag 5-7 W, de felpörgéskor képesek megrántani a 12 V-os ágat 2A-el [ [link] ]

* optikai meghajtó - az is képes 40 W-tot felvenni [ [link] ]

* hűtőventilátorok - pár watt

számoljunk rá 100 W-tot. Vagyis összesen 400 W. Egy 450-500 W-os minőségi táp már jó hozzá.


Az alábbi tápegység-kalkulátorral:

* [link]

leellenőrizheted.


Az említett táp jó minőségű, jókat írnak róla a teszteken:

* [link]

* [link]

* [link]

egy szakfórumon:

* [link]

középkategóriásnak lett minősítve

2019. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!