SSD-t külső adattárolóként mobil rack-ban tudom használni mint egy HDD-t? Első beüzemeléskor a keretben, van valami teendő win10 alatt?
Nekem több mint 25 éve számítástechnikával foglalkozó mondta jóindulatúan e kérdésem kapcsán (külső házba szerettem volna SSD-t) hogy ilyen hosszútávú adattárolásra nem alkalmas az SSD Az olvasás során hibázhat. Azt, hogy ha rendszer van rajta használva és üzemszerűen használva miért nem hibázik, nem tudom, de azt mondta, ho.gy ilyen "időnként mentek rá de csak adattárolásrah asználom" módon ne használjam.
Egyébként a szabvány 2,5 méretnek és 9 MM magasságnak megfelelő SSD-t be lehet tenni a házba, van 12 MM magasságú SSD is meg ház is ami azt támogatja úgy tudom ez a két méret van 2,5 esetén.
Simán tudod használni.
Annyi a dolgod, mint egy bármilyen külső adattárolóval.
Rádugod egy USB portra, megvárod, hogy a rendszer telepíítse a megfelelő illesztőt, kiírja hogy használatra kész és ennyi.
Válasz már jött felettem de azért van 2 megjegyzésem,
#1 önmagukban nincs baj a téves információkkal, de, hogy ő tényként kezeli, te pedig gyanúsnak tartod és mégsem jársz utána, helyette tovább adod az másnak is problémát okozhat.
__
Kérdező, Ha nem a leggagyibb Kingston UV500-at vagy WD Green-t választod akkor egy átlagos pendrive-nál sokkal megbízhatóbb, élettartama pedig várhatóan hosszabb lesz a hordozható HDD-knél.
#4
Én pedig nem szólnék hozzá, ha nem tudnám értelmezni a leírt szöveget
Angol cikkben is olvastam - még mielőtt #1 hozzászólást megírtam volna - rákerestem, csak nem akartam ide linkelni mert ez egy magyar fórum. Kifejtették, hogy az adattároló felépítése miatt nem jó az a stratégia, hogy "időnként adatot mentenek rá de egyébként elteszik" mert "állásában is errodálódik", eléggé szakszöveg volt, annyira nem értettem, csak azt, hogy nem javasolják. Egyenlőre egyébként az "FT/GB" arány még elég magas SSD esetén.
Nem volt szándékomban senkit félreinformálni, aki mondta, azt nem kérdeztem ki részletesebben, mert nem volt éppen akkor idő rá, de neki az lett volna az érdeke (boltos), hogy "rám sózza", mert én is SSD adatmentésben gondolkodtam és nagyon határozottan mondta: ezt nem javasolja. Napi szinten foglalkozik szervizeléssel, összeszereléssel, SCSI- és RAID építéssel stb.
Régen megfigyelhető volt olyan jelenség, hogy tömörített fájlt pendrivere másolva, a pendrive-ról később e tömörített fájlt lemásolva nem voltak kicsomagolhatóak a fájlok többet, adatsérülés miatt... Két éve így próbáltam megmenteni egy kedves kolléga .docx fájljait, 160 oldalból 17 oldal plaintext információt sikerült valahogy visszahozni, azt is darabosan, innen-onnan. Nem tudom mi mostanában a helyzet de talán ehhez kapcsolódik, hogy a solid-state adatmentés lehet: nem a legjobb ötlet.
#6
És ez számodra mit jelent?
Hogy jön ide egy 25 éves meghajtó?
#8: "..van 12 mm magasságú SSD is"
Mert legalább 25 éve gyárthattak ilyen vastagságúakat.
nekem 2,5" HDD-ben is max 9mm van, SSD-ben 7mm vagy 9mm vastagságban vannak.
Kérdező: Az SSD minden téren úgy kezelendő mint egy HDD, annyi az eltérés hogy USB3 csatolás esetén SCSI alapú vezérlőt használj hogy működjön a TRIM.
kiegészítés: SSD esetén gyárilag meg van adva katalógusadatként a garantált adattárolási idő: ami jellemzően 1év. Tehát legalább ennyi időnként tápot illik adni nekik pár órára hogy frissüljenek a bitek a flash chipekben, de jellemzően 1évnél jóval tovább bírják..
De adattárolásra a fiók mélyére bedobva máig a HDD a legjobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!