Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ad magáról életjelet...

Miért nem ad magáról életjelet a gép? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tehát: az alaplapom ilyen: [link]

rátettem egy olyan tápot, ami belement a 10x2es csatiba, ami az alaplapon van, de a tápon(csak később vettem észre) van még egy 2x2es csati is, aminek(mint a képen is látható) az alaplapon nincs helye. A power gomb lenyomása után így meg sem moccant a gép.

Rátettem egy régebbi tápot, amin nincs 2x2es csati, és a 10x2es csati 3. sorából hiányoznak a drótok(nyilván gyárilag, mert egy másik gépnél tökéletesen üzemelt, hozzáteszem, egy 1996os gyártmányú alaplap volt az). Amint rádugtam, a billentyűzet 3 lámpája felvillant, az egér elkezdett világítani. A power gomb lenyomására elkezdett pörögni a processzorhűtő ventillátora, de semmi több nem történt. A monitor lámpája narancssárga maradt. És hiába tartottam utána 8 másodpercig nyomva a power gombot, vagy tovább, nem kapcsolt ki. Ja megjegyzem, hogy ennek a régi tápnak 143 w a max teljesítménye. Lehet, hogy ez kevéske ennek az alaplapnak?

És mégvalami: először rajta volt winchester, optikai meghajtó, bekapcsolás után hallottam, hogy ezek is korcognak, aztán folyamatosan egyenként eltávolítottam mindent, végül az egyik RAMot, aztán a másikat is, de a BIOS-nak így is be kéne jönnie, mégsem jön. Monitorkimenet nincs az alaplapon, tehát muszály, hogy rajta legyen egy videokártya. Rajta is van, mégpedig egy ilyen: [link] Ati radeon 9550

Tehát a kérdésem a következő: miért nem ad több életjelet a gép, mint hogy pörög a processzorhűtő, és mivel lehet orvosolni?


2010. júl. 5. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

azt nem írtad, hogy:


- onboard vagy agp csatlakozón levő videókártyát, továbbá működőképes-e másik gépben

- van-e benne processzor, és működőképes-e másik gépben

- van-e benne memória, és működőképes-e másik gépben. Teszteléskor csak egy memória modult használunk, mert lehet hogy kettő ütközik egymással


régi AT tápot nem ajánlom használni, mert maga az alaplap vezérli a tápot, küld egy jelet neki, hogy mikor kell bekapcsolnia, te meg rángatod kívülről neki a feszültséget... (ugyanis van külön egy készenléti egyszálas 5V-os vezeték, ami adja a bekapcsoláshoz szükséges feszt)


továbbá lehet, hogy az előző tulajdonosa elflashelte a biost, és így kinyiffant. A 3-4 PCI slotok között van a kivehető BIOS EEPROM

2010. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

-Azt sajnos nem tudom, mi az onboard vagy agp csatlakozó, de a videokártya azon van, amelyik hátrébb van, mint a többi és barna.

-van benne egy processzor, ami működik másik gépben

-van benne memória, azt csináltam, hogy először mindkettő benne volt, aztán csak az egyik, aztán csak a másik, aztán egyik sem, mind a 4 esetben ugyanaz történt, hogy bekapcsolás után a processzorhűtő ventillátora elkezdett pörögni, és azonkívül semmi sem történt.


Azt nem tudom, mi az az AT-s táp, de azt igen, hogy ez a régi táp úgy ment, hogy nem egy kétállású kapcsoló volt a power gomb, mint a még régebbieken, és windowsból való kikapcsolás után magától kikapcsolt.

2010. júl. 5. 13:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek fényében tehát mit lehetne tenni?
2010. júl. 5. 14:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy másik (chieftec nagyon durva) táppal a következő történt: rádugom, bekapcsolom, épphogy bepörgeti a prociventillátort és leáll. Ez most mitől lehet?
2010. júl. 5. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az alaplapnak van baja?
2010. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem, mert azt most vettem.
2010. júl. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!