Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kihúztam a PWR-fant, lehet baj?

Kihúztam a PWR-fant, lehet baj?

Figyelt kérdés
Zavaróan búgott a gépem (i7-2600, GTX 760), nem nagyon, de zavart. Rájöttem kizárásos alapon, hogy nem a proci és nem is a videokártya az, hanem a gép előlső részén lévő nagy ventilátor. A gép remekül van hűtve, 25 Celsius-fok körül van alapjáraton, ezért úgy gondoltam, nem tragédia, ha a 3 fan közül kiiktatom az egyiket, ha csak netezésre, filmezésre használom. Mit szóltok?

2019. márc. 27. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az első venti a legfontosabb, de ha nem melegszik akkor nem lesz gond.
2019. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Nagyon jól van biztosítva a hűtése a háznak, de követni fogom MSI Afterburnerben, ha nem megy 30-40 fok fölé, akkor feltételezem, nem lesz gond. Köszi!
2019. márc. 27. 14:18
 3/7 A kérdező kommentje:
kb. 5 fokkal ment fel a hőmérséklet, szóval szerintem sem lesz gond.
2019. márc. 27. 14:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Azok a ventilátorok, amik a házba fújják a levegőt nem feltétlenül fontosak, ha nincs olyan funciójuk, hogy mondjuk a belső tárhelyek hűtését is segítsék. A külső levegő nélkülük is nagyszerűen betalál a házba...és minden működő ventilátor zajforrás.
2019. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a HDD-t hűtené, viszont SSD-t tettem a helyére, az meg tudtommal jobban bírja a meleget. Szóval amíg nem lesz kánikula, vagy nem pörög fel a hőmérséklete a gépnek, kihúzva tartom az elsőt. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!
2019. márc. 27. 14:52
 6/7 MGéza ***** válasza:
Derítsd ki a búgás okát. Lehet kissé rezonál, ilyenkor gumibakos felfogatás csavar helyett erősen csökkenti a zajt. Ha kissé öreg és csapágyas akkor meg cseréld le, ha szükséges, egy komolyabb venti ára sem mondható húzósnak.
2019. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb egy csere, szerintem minél hamarabb. A légcsere nem a megszokott utakon történik, előfordulhat, hogy valami az alaplapon pont elég melegen jár ahhoz, hogy az élettartamát kedvezőtlenül befolyásolja. Egy korrekt péntek este árából már egészen súlyos ventiket kapni, ráadásul egész hosszas nyugalmat vásárolsz magadnak ezzel.
2019. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!