Miért nem kapcsol be első alkalommal hardverváltozás/táp lenyomása és visszakapcsolása után az AMD Ryzen konfig? Részletek lent
Na szóval, adott a konfig.
Proci: Ryzen 3 2200G (Vega 8 van használva)
RAM: Patriot 8GB PV48G300C6K (2x4GB 3000MHz Cl16 DualChannel, DualKit)
Alaplap: Gigabyte GA-A320M-S2H
SSD: Kingston A400 240GB
Táp: Spire SP-ATX-550Z-PPFC - igen, nem 8pines ATX_12V csatlakozása van a tápnak, hanem csak 4pin ATX_12V, de így is használható a 4pin-es a 8pin ATX_12V alaplapi csatlakozón.
Rendszer: Frissen telepített Windows 10 Pro (aktiválatlan), legfrissebb driver-ek (chipset driver is), 19.3.1 Adrenalin a Vega8-hoz.
RAM-ok XMP profilban futnak 3000MHz-en, mert alapból 2133MHz-en akarta őket futtatni, ami a Vegának halált jelentett volna.
Amit még hozzátennék, hogy alapvetően stabilan fut a rendszer, gyors, nincs vele gond, viszont amint lelövöm a tápot, előjön a hiba. Elsőre bekapcsolom, nem reagál, nem ad képet, totál sötét, miközben persze felpörög minden és a gép látszólag elindul. Csak az áramforrás megszüntetésével, tehát a táp kikapcsolásával tudom lekapcsolni a gépet is. Másodszorra mikor visszanyomom a tápot, beindul, de szintén nem ad képet. Annyi változik, hogy ezúttal le tudom kapcsolni az erőltetett kikapcsolással is, tehát ha hosszan nyomom a bekapcs gombot. Mikor 3. alkalommal is bekapcsolom, már működik, tehát elindul a gép és képet is ad, lehetőségem van boot-olni vagy BIOS-ba lépni, minden remekül megy ekkor. Amit még észrevettem, hogy hiába van benyomva az XMP, miután kirimánkodtam a bekapcsolást, 2133MHz-et jelez a BIOS, hogy annyin futnak a modulok. Az XMP-t magát nem kapcsolja ki, marad a Profile1 beállítás aktív, de ki és be kell kapcsolnom a profilt újra, hogy visszarakja 3000MHz-re, vagy legalábbis azt jelezze a BIOS, hogy annyin fut. Ez azóta így megy, amióta a dobozból kiszedve azonnal összeszereltem a komponenseket, és nem értem miért csinálhatja. Mintha a processzor nem indulna be az első két alkalommal, és mintha 3. alkalommal a processzor indulna be, olyan hatást kelt. Mivel amúgy ezt leszámítva a gép tényleg jól fut, ezért nehezen tudom elképzelni, hogy a táp 4pin ATX_12V csatlakozása lehet a ludas, nem hinném, hogy csak ezért kellene egy Molex-8pin ATX_12V átalakító. Elegendő Kraftot így is kap a proci, ez biztos, nincs nagy fogyasztása eleve. Tudom tudom, a táp nem feltétlen egy jó választás, de most hagyjuk ezt a témát, mert egyrészt, a konfig nem az enyém, másrészt, tulajdonképpen, mivel nincs VGA, ez a táp is stabilan kiszolgálja a gépet.
Egyébként minden hardver eltávolítása/cseréje előtt kinyomom a tápot, tehát tulajdonképpen a hardverváltozás=táp lenyomása, csak ebbe nem igazán gondoltam még bele. Előző Socket775-ös konfiggal nem volt ilyen gond, ugyanez a táp volt akkor is használva.
“VGA, ez a táp is stabilan kiszolgálja a gépet”
Aha azért van a kérdés és a problémád is, mert stabilan kiszolgál! Nem csak teljesítmény a követelmény a tápegységnél...
A szövegértelmezés hiánya... Mindegy akkor nézzük.
Legutóbbi válaszom: "-akkor kipróbálhatom jobbfajtával, mondjuk az én Chieftec CPS-500S 500W-os tápommal"
A kérdésemben leírt infó morzsa: "-a konfig nem az enyém".
Ezeket összerakva azért alakul a dolog nem? Nem az enyém a konfig, ráadásul mindennap használatban van nagyon sokat, épp ezért nem úgy megy, hogy gondolok egyet és már neki is ugorhatok a gépnek... Meg fogom próbálni, de nem tudom azonnal.
Mielőtt másokat minősítesz, hogy lusta így úgy, azért ugyan vedd már a fáradtságot, hogy értelmezed az általam leírtakat :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!