Van valakinek otthon AMD FX-8350-je és Ryzenje összehasonlításképpen, érdekel mik a tapasztalatok teljesítmény téren, mivel gyorsabb attól függetlenül, hogy modernebb (nyilván nem 4k-ra gondolok, sima 1080p bőven elég)?
Mennyivel gyorsabb, mint a youtube-os összehasonlítós videókon kb. max. 25%?
Azon kívül, hogy újabb technológia meg kevesebbet fogyaszt azon kívül mivel gyorsabb vagy hol lehet ezeket észrevenni? Minden érdekel, mert nem kerek és neten sem találok éppkéz magyarázatot, csak azt, hogy újabb, de az nem elég, mert még senki nem magyarázta volna el mitől működhet gyorsabban, mert új.
Azt is megértem, hogy nagyobb felbontásra is stabilabb 60 képkocka/frame felett és hogy az idővel kell lépést tartani, de tegyük fel egy átlag játékban ugyanolyan beállításban ha úgysincs sok külöbség a DDR3->DDR4-re váltás miatt, akkor mi pluszt ad egy AM3+ egy AM4 között a processzor (az SSD megint nem számít, mert az nem foglalat kérdése).
Nem okoskodásra vagyok kíváncsi, hanem tényleges eredményekre. ha nincs, akkor maradhat a válasz mező üresen!
5-10-15% nem érdekel.
Azért nem vesz normális ember új gépet, mert örüljön magának, hogy neki új van, ezért kérdezem: van vagy nincs különbség egy 8350 és egy 1600 között, hogy megérje váltani?
Teszteket is írhattok, ahol részeletsen görcső alá veszik ezeket, hátha képbe leszek.
Csak azért kérdeztem, mert 25% a max amit láttam FPS értékben eltolódást sok videó megnézése után, de az is csak nagyon ritkán...szóval nem egy Phenom II X4 és egy i7 4770 közötti különbségről van szó azt látom!
Esetleg ha valaki tud hozzá szólni, azt is meghallgatom, hogy mi különbség van átlagosan két generáció váltás között mikor új következik, de jelen esetben az FX-ekről a Ryzen felé való újítás érdekel, mi változott.
Csak komoly válaszokat várok.
Egyéb esetben törlöm a kérdést is.
Nincs értelme vitatkozni vagy értetlenkedni, mert arra senki sem kíváncsi!
Összességében közel 50%-al erősebb a ryzen 1600. [link]
Az FX-8350 egy quad-piledriver-modul, minden modul kevesebb végrehajtási erőforrással rendelkezik, mint a Ryzen Core.
Továbbá, a piledriver modulon lévő végrehajtási erőforrások hosszabb csővezetéken vannak elhelyezve, és a gyenge teljesítményű gyorsítótár és memória alrendszerekhez kapcsolódnak.
Még a Ryzen 5 1400 is elveri az FX-8350-et bármilyen munkaterhelésben, és a Ryzen 3 1200 a játékok 99% -ba megverte az FX-8350-et.
Az órajelek és a magszámlálás csak az azonos architektúrával rendelkező processzorok összehasonlítására használható.
Ryzen 5 1600 és az FX 8350 összehasonlítása olyan, mint egy olimpiai futó, aki egy 10 éves gyerekkel versenyez.
Ennek oka az IPC és az óra sebességének kezelése. IPC = Útmutató az órára, hogy mennyi munkát végezhet egy CPU / óra. A frekvencia azt jelenti, hogy hány órajelet tud másodpercenként elvégezni. Tehát alapvetően a CPU sebessége = IPC x Óra arány. Az FX-8350-ből 52% -kal ugrott az FX-8350-ről Ryzenre, így nem kell annyi órajelet elérnie a Ryzen-nél, hogy lealázza az FX procikat. 52% -os növekedés kellene a FX CPU-hoz, hogy egyenlő legyen a Ryzennel.
Ami a legtöbb Ryzennél OC-t 3,8-4,0 GHz-re emeli, és az FX-processzor 4,5 és 5,0 közötti, a szilícium-lottától függően. Az FX sorozat további hátrányt jelentett a Ryzennel szemben, mivel a magok egy részét más magokkal osztották meg. Az AM3 aljzatban nincs frissítési lehetőség, míg az AMD bejelentette, hogy körülbelül 4 évig kívánja megtartani az AM4 aljzatot. Ezt figyelmbe véve sokkal jobban megéri.
Lényegbeli különbségeket minden téren észre lehet venni, pl. nem lesz bottleneck egy erősebb kártyával sem (gtx 1070ti) viszont az FX fog bottleneckelni ezzel szemben. Az hogy egy gyengébb átlag játékot hoztál fel példának, abban nemigen lesz különbség nade nem ezért szoktak az emberek váltani, ennyi erővel megtarthatom a pentium III-as pc-met ott is meg volt stabil fps szám unreal tournamentbe. Nem ezért éri meg váltani. FX sorozat nem sikerült túl jól ezt mindenki tudja, nagyon melegedtek, ezt a ryzennél úgyszint javították a technológia órásit fejlődött a 2 proci között, hisz már írtam egy gyengébb ryzen is megveri az Fx-et.
Tulajdonképpen nincs akkora különbség elsőre. A Windows ugyanúgy tölt, az alkalmazások is egyformán gyorsan nyitnak.
Az igazi erejét használat közben érzed amikor konvertálsz fele annyit vársz, vagy elindítasz egy 60Gb-os játékot és gyorsabban tölt a Ryzen és ezek mellett lazán 50-55C-fok van csak. Mellesleg az alaplap is sokkal hűvösebb és rengeteg tartalékot érzel benne az FX-el ellentétben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!