Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU Hőmérséklet! Na akkor...

CPU Hőmérséklet! Na akkor most melyik?

Figyelt kérdés

Üdvözletem, lenne egy olyan problémám hogy az alaplap 53 fokosnak ítéli meg a CPU-t viszont , Core Temp, és MSI Afterburner 42fokra saccolja, na most akkor melyik a valós adat ? mert nekem az a 10 fok nagyon nem mindegy.


Alaplap: Asus P5Q-EM DO

CPU: Intel Core 2 QUAD Q9505


2018. okt. 18. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A procinak viszont mindegy. Gondolom 53 a tokozás és 42 a magok hőfoka.
2018. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
... vagy fordítva...
2018. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, fordítva :D

Amúgy nekem is mindig kb 10 fok volt a különbség mint neked.

2018. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Se AMD se Intel oldalon nem láttam még olyan procit, ahol a mag hőmérséklet nagyobb lett volna a tokozásnál. Tokozás nem egyenlő a kupakkal, vagy nem tudom miért fordítváztok.
2018. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért "fordítvázunk", mert a hő a CPU magban termelődik és épp ezért logikusan magasabb ott a hőmérséklet,mint az azt körülvevő tokban.
2018. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindamellett ha elmagyaráznád hogy a fenébe melegedhet bármi jobban mint maga a hőtermelőegység, azt megköszönném.
2018. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerűen, úgy, hogy nem a magok termelik a legtöbb hőt. Általában a FIVR, ha az nincs akkor pedig simán más komponensek.
2018. okt. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

FIVR:


Részlet egy i5 6600-as cikkből:

"A foglalat- és memóriaváltás mellett a legfontosabb újdonság, hogy az úgynevezett FIVR-vezérlő (Fully Integrated Voltage Regulator), magyarul az integrált feszültségszabályzó, kikerült a processzor belsejéből, méghozzá az alaplapra. "


Tehát eddig a proci belsejében volt, tehát a maggal együtt termeli a hőt, épp ezért melegebb a mag a tokozásnál. ha meg kikerült az alaplapra akkor nincs miről beszélni,megint a mag a melegebb...

2018. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!