Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csökkenthetném a videó...

Hogyan csökkenthetném a videó kártyám teljesítményét?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kevésbé melegedne.Milyen programmal tudnám kisebb teljesítményre kapcsolni,ha nincs szükség 3D funkciókra?
2010. jún. 23. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Próbáld már ki a NiBiTor nevű programot, amit már ajánlottam. Lemented a videó BIOS-t vele, vagy a GPU-Z programmal. (utóbbival egyszerűbb lementeni...) ( Video Bios nem egyenlő sima BIOS, beindul nélküle a gép, de képed nem lesz, vagy zavaros lesz, ha elrontod. )

A NiBiTor-ban megnyitod a lementett video BIOS-t, az első oldalon állíthatod a működési módokat, a másodikon pedig a feszültségeket. Amiket itt beírsz a kártya autómatikusan le és fel fogja állítgatni. (csak arra ügyelj, hogy feljebb legyenek a nagyobbak, lejjebb meg a kisebbek...)

A feszültségnél pedig alapból 4 opciót ad, egy gyenge órajel mellé jó a leggyengébb alapból kiválasztható feszültség is. (Előtte próbáld ki az NVIDIA vezérlőpultban állítva, hogy nem ad-e hibás képet egy adott beállítás. Alacsony memória órajel hajlamos ilyesmire.)

A Video BIOS-t mentsd el, majd egy DOS op.rendszer segítségével és az nvflash program segítségével frissítsd a videó bios-od egy inditható flashről, vagy floppy-ról. (tedd rá az alap BIOS-t is, hogy visszaállíthatsd.)

Inditsd újra a géped és irj fel minden gombot amit lenyomtál egy lapra, hogy vakon is meg tudd majd csinálni ugyanezt baj esetén. (ha van integrált videókártyád is, akkor nem muszáj....) És DOS-ból frissitsd a videó BIOSt az általad modifikáltra.

kb. ennyi.

Ha találsz hasonló megoldást a processzornak is, akkor szólj.... :P

2010. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Még lementenem sem sikerült sajnos.GPU-z szerint a vbios Unknown.A NiBiTorral is próbáltam,az lefagyott mikor olvasni akarta.

Processzorhoz remekül működik a Power4Gear.A program nélkül is folyamatos szabályzás alatt áll a proci,ha nagyobb teljesítményre van szükség emeli a magfeszültséget,órajelet és csökkenti,ha kisebb teljesítmény is elég.800MHz és 2.4GHz között változik az órajel,a magfesz 0.96-1.4 között.A Power4Gear-ral ezeket fixre állíthatom.Szóval ez jól meg van oldva,ilyet szerettem volna a videókártyához is,de ez úgy látszik nem egyszerű.

Azért tanultam pár dolgot,egy asztali gépnél talán majd hasznát veszem.

Köszi mindent,bye all.

2010. júl. 14. 13:28
 13/13 A kérdező kommentje:
A legutóbbi driver frissítés után megoldódott a problémám.Mindig frissítgettem eddig is,de csak ezzel tapasztaltam,hogy az eddig fix értékek/tápfeszültség,órajelek/szépen változnak a terheléstől függően.Hűvösebb lett valamivel a videókártya,kevesebbet pörög a ventilátor.
2010. aug. 11. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!