Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csökkenthetném a videó...

Hogyan csökkenthetném a videó kártyám teljesítményét?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kevésbé melegedne.Milyen programmal tudnám kisebb teljesítményre kapcsolni,ha nincs szükség 3D funkciókra?
2010. jún. 23. 17:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Asus laptop.Nvidia Geforce 8400M G.
2010. jún. 23. 17:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem már jóideje csak ATI/AMD kártyám van, de Riva Tuner-rel, vagy driverből lejjebb tudod venni. Hogy alulfeszelni mivel tudod, azt nem tudom.
2010. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az NVIDIA oldalán találsz egy programot, amivel húzni lehet, ugyanezzel lejjebb is veheted.


A nehezebb megoldás pedig a videó BIOS átírása. Van rá program, a neve NiBiTor. Én ezzel állítottam be az enyémet, hogy ha nincs használva, vegye le magát, és működött...

Ezt nem ajánlom neked, mert tönkre is teheti a kártyát.

2010. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az Nvidia vezérlőpulton nem találtam ilyen lehetőséget.

Kipróbáltam a Riva Tunert.Nem apróztam el,az órajeleket levettem amennyire engedte/felére/.Alapból 59 fok volt/Everest/,most 55.Van némi hatása,de nem drasztikus.

Valóban jó lenne,ha automatikusan szabályozná,mint a processzornál.Kutatok még a témában.

2010. jún. 23. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
A videó BIOS átírása pont erre jó... Csak mint már mondtam tönkre is teheti a videókártyád... (ha nem akarod, hogy tönkretegye, DOSból frissitsd és jegyezd meg jól az összes billentyűt amit megnyomsz... és ha rosszul sül el, vakon megpróbálhatod megint.... de előtte csinálj biztonsági másolatot, hogy azt rakd vissza, ha baj van...)
2010. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mivel tudom lementeni a biost?Vagy letölteni valahonnan.
2010. júl. 11. 20:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a BIOS-ban rosszul állítasz be valamit akkor indításnál a gép azt észleli és nem fojtatja a bootolást. Ez pont azért van hogy ne tudd elkurni a géped. Ilyenkor nincs más teendő mint leszedni a gép oldalát és az alaplapon meg keresni a cmos reset feliratot (két kis tű) Ahhoz hozzá nyomni valami fémet 10-15mp-ig (én öt forintossal szoktam csinálni) és már kezdheted is előröl az állítgatást. Ám az 55 fok alapjáraton nem rossz ráadásul ilyen melegben (80 fokig egészséges a videókártya ) szóval én hagynám a francba az egészet
2010. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell feltétlen a teljesítményét is csökkentened, ha találsz egy alacsonyabb feszültséget, amin még stabilan hozza az alap órajeleit, akkor teljesítményveszteség nélkül is jóval alacsonyabb fogyasztást érhetsz el.
2010. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak: Muszáj arányosan teljesítményt is csökkenteni mert ha kevés a fesz az nagyon nem jó a gépnek. A másik meg nem a fogyasztás csökkentés volt a kérdés
2010. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a melegedés mérséklése lenne a célom,arra az időre,mikor nincs 3D terhelés.Hosszabb akku időt és kevésbé pörgő hűtőventilátort próbálok elérni.Ez gondolom teljesítmény csökkentés árán érhető el.
2010. júl. 12. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!