Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alternatívák léteznek...

Milyen alternatívák léteznek nagy mennyiségű adatcserére két gép között?

Figyelt kérdés

Üdv,

A problémám a következő:

Van durván 20 gigányi adat amit át szeretnék pakolni egyik gépről a másikra.

Hálózati kábelt nem szeretnék vásárolni és azt is hallottam hogy bonyolult beállítani a fájlok megosztását ezek után.

USB-vel szintén nem meg oldható mivel ilyen kábelem sincs ráadásul az egyik gépen az aljzat usb 1-es így szörnyen lassú.

Ha van még valamilyen alternatíva esetleg tud valaki valamilyen online tárhelyet akkor nagyon szépen köszönöm!


2010. jún. 21. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szerinted bonyolult beállítani a fájlmegosztást (Win32 alatt), akkor sajnos nem tudok segíteni. Az összes többi módszer ennél nagyobb szakismeretet kíván. :(


(Egyébként az a legjobb, hogy az átpakolandó adatokat tartalmazó HDD-t kiszeded a gépből, és beteszed a másikba. Pár perc alatt át tudod másolni az adatokat.)

2010. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van routered akkor wifi, de ha nincs akkor kiveszed a winyót az egyik gépből és átteszed a másikba arra az időre, amíg átmásolod a cuccokat.

Az usb egyébként sem, menne. Normál usb kábelen nem tudsz összekötni 2 gépet.

Ha van neted, akkor szerintem van utp kábeled is.

Egy kis időre húzd le a netről a gépet és azzal kösd össze a két gépet. Amíg másolsz addig nem lesz neted, de nem kell új kábelt venni.

A megosztás beálllítása meg 3 kattintás. Nem bonyolult.

2010. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz beállítani a hálózati adatküldést. Nekem két PC van itthon.

Egyik: Pentium III 600MHz; Abit VH6T; 256MB SD RAM; Radeon 8500LE; Windows 98

Másik: AMD Athlon X2 5050e; Gigabyte GA-MA78GM-S2H; 4GB DDR2; HD4670; Windows 7 64bit


Kb fél óra alatt megoldható a dolog. Az ócskábbikon az egész merevlemezt megosztottam. Durván 4 kattintás az egész.



Egyébként meg vehetsz egy IDE merevlemezt, és azt pakolhatod egyik gépből a másikba, vagy natúrba, vagy mobil rack-kel.

2010. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 GB-os pendrive?(2x)

Legfeljebb amíg másol elmégy kajálni

2010. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a válaszokat, én csak hallottam arról hogy nehéz a fájlmegosztást beállítani ezért gondoltam hogy nem vacakolok vele.Asszem utánanézek még mert a vinyó kivevés nem fog összejönni mert az egyik gép laptop így abba nem férne bele asszem.
2010. jún. 22. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!